Kontrola w trzebińskim zakładzie karnym przyniosła zaskakujący efekt.

 

W dn. 02.02.2017 roku funkcjonariusz Zakładu Karnego w Trzebini powiadomił, że  po widzeniu u  34 -latka  odbywającego karę pozbawienia wolności trzebińskiej jednostce penitencjarnej ujawniono produkt spożywczy z zawartością substancji zabronionej przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Żywność poddano badaniu na zawartość narkotyków i okazało się, że jest nasączona pochodnymi marihuany. Produkt został  wniesiony na teren zakładu podczas odwiedzin, a do Polski trafił zza granicy.

 Informację o tym zdarzeniu oraz materiał dowodowy przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie. W sprawie wszczęto dochodzenie, którego celem jest zebranie materiału dowodowego mającego wykazać kto i w jakim zakresie odpowie za naruszenie przepisów ustawy.

Za posiadanie narkotyków i udzielanie ich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za przywóz na terytorium RP takiego środka do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio