Najważniejszym gadżetem mężczyzny jest portfel, noszenie pieniędzy spiętych gumką w kieszeni jest nieeleganckie i na dodatek niebezpieczne.

Model klasyczny

To najbardziej uniwersalna opcja. Pasują do każdego stylu, zarówno eleganckiego, jak i sportowego. To równocześnie bardzo elegancka wersja. Portfele klasyczne wykonane są z naturalnej skóry. Odznaczają się miękkością i trwałością. Ze względu na trwałość najczęściej posiadają klasyczny desing, który pasuje do każdego stylu i zmieniających się trendów.

Kiedyś portfel służył głównie do przechowywania gotówki w formie banknotów i bilonu, a więc wystarczała przegródka na pieniądze papierowe i doczepiona saszetka na monety. Wraz z postępem informatyzacji naszego życia zmianie uległy też funkcje portfela. Obecnie służy przede wszystkim do przechowywania dokumentów (dowód osobisty, prawo jazdy) oraz kart bankomatowych. Najczęściej posiadamy ich kilka, do tego dochodzą różnego rodzaju karty wstępu, karty lojalnościowe. Wybierając więc portfel warto zwrócić uwagę na ilość małych przegródek. Ważne jest też, by rozmieszczone były kaskadowo, czyli jedna pod drugą, to zapewni łatwe wyciąganie i wkładanie poszczególnych kart. Pamiętajmy, by nigdy w portfelu nie przechowywać numerów PIN.

Portfele z naturalnej skóry są lekkie, a ich uniwersalny kształt sprawia, że nie powodują wypychania kieszeni. Naturalna skóra wykorzystywana do wyrobu galanterii może być matowa lub błyszcząca. Ta druga ma więcej walorów estetycznych, ale mogą pojawić się na niej pęknięcia. Skóra matowa jest znacznie odporniejsza i spodoba się każdemu, co jest szczególnie ważne, jeżeli portfel kupujemy na prezent.

Model młodzieżowy

Młodzi ludzie preferują bardziej nowoczesne wzornictwo i mniej kosztowne materiały, dlatego chętnie kupują portfele wykonane z różnego rodzaju tekstyliów. Nie są zbyt trwałe, ale konieczność częstej zmiany pozwala na dostosowanie konkretnego modelu do obowiązującej mody. Często wyróżniają się nietypowym kształtem i wzornictwem.
Stylowe oraz modne męskie portfele znajdziecie w sklepie Gentle-man.pl.