Z reguły kredyty z solidnym zabezpieczeniem są tańsze od kredytów bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Dlatego poziom oprocentowania i całkowitych kosztów przy kredytach celowych jak kredyt hipoteczny czy kredyt samochodowy będzie najczęściej niższy niż w przypadku kredytów gotówkowych, z których środki można spożytkować dowolnie, bez konieczności informowania o tym fakcie kredytodawcy. Gdzie zatem szukać korzystnych ofert kredytowych?

 

Gdzie po kredyt hipoteczny?

Charakterystyczną cechą kredytów hipotecznych jest to, że są one zaciągane w związku z realizacją tzw. celów mieszkaniowych kredytobiorców. Na ogół klienci posiłkują się tego rodzaju zobowiązaniami m.in. przy okazji kupowania mieszkania lub domu, kupowania działki budowlanej, remontu mieszkania czy budowy domu, ale nie wyczerpuje to katalogu celów mieszkaniowych, na jakie banki są skłonne udzielić kredytu hipotecznego.

Najważniejsze, że w jego przypadku kredytobiorca jest zobowiązany do ustanowienia zabezpieczenia spłaty kredytu w postaci hipoteki na konkretnej nieruchomości - kupowanej lub posiadanej, niekoniecznie przez kredytobiorcę. W praktyce polega to na tym, że bank jest wpisywany do księgi wieczystej nieruchomości i korzysta z prawa do zajęcia hipoteki, jeśli kredyt przestałby być spłacany przez klienta.

Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego, który najczęściej jest zobowiązaniem wieloletnim, na wysoką kwotę, warto przeanalizować co najmniej kilka ofert różnych kredytodawców. Pomocna w tym przypadku okazuje się porównywarka kredytów hipotecznych. Przedstawia ona porównanie ofert kredytów aktualnie dostępnych w konkretnych bankach, według zadanych przez użytkownika kryteriów. W każdej ofercie klient może zobaczyć:

  • wysokość kredytu hipotecznego dostępnego w danym banku,
  •       okres kredytowania,
  •       łączny koszt kredytu,
  •       hipotetyczną ratę zobowiązania,
  •       wysokość RRSO - rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania.

Na tej podstawie może wstępnie wybrać ofertę, która będzie mu najbardziej odpowiadała pod względem kosztów i innych parametrów kredytu hipotecznego.

 

Gdzie po kredyt samochodowy?

Analogicznie do kredytu hipotecznego porównywarka internetowa pomoże klientowi wybrać dogodny kredyt samochodowy, którego parametry są dla niego najkorzystniejsze. Można wybierać między innymi kredyty samochodowe na www.lowcakredytow.pl. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na fakt, jakie zabezpieczenia stosuje bank w przypadku danego kredytu samochodowego. Generalnie jest to zabezpieczenie ustanowione jako zastaw na kupowanym na kredyt pojeździe. Zdarza się też, że bank żąda od kredytobiorcy dodatkowych zabezpieczeń spłaty kredytu samochodowego, m.in. ustanowienia cesji z ubezpieczenia AC pojazdu oraz konieczność wykupienia takiego ubezpieczenia dla auta.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również