×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2203

Nie ma osoby, która nie marzy o pięknym, zdrowym i białym uśmiechu. Jednak nawet posiadając wszystkie te cechy razem wzięte, nie zauroczymy nikogo uśmiechem, jeśli zęby będą krzywe i nieestetyczne. Warto więc zadbać jak najwcześniej o to, aby móc bez obaw szeroko się uśmiechać.

Opinie na temat aparatów na zęby są podzielone. Jedni uważają, że nie tylko prezentują się one ciekawie, ale również świadczą o tym, że dążymy do zdrowych i pięknych zębów. Inni zaś, twierdzą, że są nieestetyczne i mało higieniczne. Ostatnimi czasy, zmniejszyła się jednak liczba osób, którym nie podobają się aparaty ortodontyczne. Zmiana wynika z faktu, że wiele gwiazd zdecydowało się na wyprostowanie zębów taka metodą. Oczywiście, automatycznie, aparaty na zęby stały się modne.

Rodzaje aparatów

Wyróżnić możemy dwa typy aparatów na zęby: stały oraz ruchomy. Aparat ruchomy, zakładany jest tylko na noc i na kilka godzin w dzień. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku aparatu stałego. Nosi się go bowiem cały czas, przez kilka miesięcy. Nie mamy możliwości go samodzielnie zdjąć, wyjąć, ani przestawić. Według ekspertów z orto.info.pl aparaty ruchome nadają się tylko na niewielkie wady zgryzu. Jeśli mamy dość spory problem z krzywymi zębami, to musimy się nastawić na noszenie aparatu stałego.

Widoczny czy ukryty?

Decydując się na aparat ortodontyczny, musimy zastanowić się, czy wolimy metalowy, który jest widoczny na zębach czy też ten, który jest montowany od strony wewnętrznej jamy ustnej. Czym różnią się te aparaty? W przypadku wyboru, największą rolę gra tutaj estetyka. Nie każdemu bowiem podoba się widoczny aparat, może on również przeszkadzać, jeśli ktoś ma pracę w biurze lub ważną posadę, gdzie musi wyglądać estetycznie. Jednak estetyczność aparatów nie jest jedyną różnicą. Musimy nastawić się również na odmienne ceny. Aparat lingwalny, czyli niewidoczny, ma znacznie wyższą cenę niż standardowy i może ona nawet przekraczać 10 tys. zł za jeden łuk.

Ma on jednak wiele zalet, za które warto dopłacić. Przede wszystkim, czas leczenia takim aparatem jest o wiele krótszy. Wiąże się to także z mniejszą liczba wizyt u ortodonty. Aparat lingwalny jest również łatwiej utrzymać w czystości, nie ociera się o wargi i policzki, dzięki czemu nie powoduje podrażnień. Ma on równie mniejsze zamki, dzięki czemu, nie będzie zawadzał. Co więcej, nie narażamy zębów na próchnicę, gdyż znacznie bardziej odporne na demineralizację są powierzchnie językowe zębów niż wargowe. 

Komentarze   
-1 #1 kaja 2017-08-23 11:51
Długo marzyłam o pieknym prostym usmiechu :) W koncu zaoszczedzone pieniadze wydalam na aparat w pro ortodont . Pani doktor fantastycznie się mną zajęła, a aparat nie okazal sie byc taki drogi jak myslalam :)
Cytować
-1 #2 Quintine 8989 2018-08-10 11:38
Ja mam aparat szafirowy jest on prawie nie widoczny a prezentuje sie tak https://m.youtube.com/watch?v=yyzRxNI3IVU
Cytować
-1 #3 Jarek 2019-01-18 12:39
Warto żeby mieć zdrowe zęby. W Dentalcare w Tychach mają niewidzialne aparaty. Wreszcie ktoś o tym pomyślał.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.