×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2203

Jeśli w banku odmówiono kredytu z uwagi na kiepską zdolność kredytową to alternatywnym sposobem dofinansowania budżetu może być teoretycznie pożyczka na dowód. Obecnie sektor pożyczek pozabankowych liczy sobie około 2,5 mln klientów. Zdecydowana większość z nich szuka szybkich rozwiązań bez rozbudowanych procedur, formalności i zaświadczeń. Czy instytucje pożyczkowe oferują dziś takie korzyści?

Co oferuje pożyczka na dowód?

Cechą szczególną pożyczek na dowód osobisty jest ich dostępność przez internet oraz oczywiście niewielka ilość formalności. W przeciwieństwie do bankowego systemu wnioskowania, tutaj wszystko odbywa się online. Jeżeli klient przed pierwszą rejestracją w danej firmie przygotuje skany wymaganych dokumentów, wówczas cały proces może trwać raptem kwadrans.

Kolejny kwadrans firma będzie potrzebować na weryfikację danych. W przeciągu krótkiego czasu pieniądze mogą być na koncie klienta. Bardzo rzadko trwa to dłużej niż jeden dzień.

Jak wybrać najdogodniejszą pożyczkę na sam dowód?

W pierwszej kolejności należy przemyśleć kwotę jaka jest faktycznie potrzebna. Nie warto przeliczać się w tej kwestii z uwagi na koszt pożyczki. Jest stosunkowo wysoki, więc im mniej pożyczamy, tym mniej wynoszą poniesione koszty.

Kolejną istotną sprawą jest okres spłaty. Pożyczki na dowód bez zaświadczeń na e-busines.info.pl dostępne są w formie krótkoterminowej oraz wieloratalnej. Te pierwsze należy spłacić w 30 lub 60 dni od uzyskania pieniędzy.

Jeżeli najbardziej interesującą ofertą wydaje się być krótkoterminowa chwilówka na dowód, wówczas należy przypomnieć, że od pewnego czasu część firm nie oferuje już przedłużenia spłaty zobowiązania. Trzeba więc pamiętać, że pieniądze muszą zostać zwrócone w terminie, jeżeli nie chcemy angażować się w refinansowanie długu przy pomocy kolejnych firm pożyczkowych.

Skoro jesteśmy już w temacie ofert pożyczek krótkoterminowych, należy koniecznie wspomnieć o możliwości uzyskania pierwszej pożyczki za darmo, czyli bez naliczania odsetek. Na chwilę obecną bezpłatnie można pożyczyć nie więcej jak 5,000 zł.

Niestety nie każdy ma możliwość zwrotu 1000 zł, a co dopiero 5000 zł po miesiącu od pożyczenia. W odpowiedzi na rynku pozabankowym zostały udostępnione pożyczki długoterminowe ratalne. Jest to opcja idealna dla osób mających niewielki dochód lub takich, które mają spore comiesięczne wydatki. Najmniejszą kwotę jaką można pożyczyć to kilkaset złotych, zaś najwięcej aż 25 000 zł

Jak znaleźć uczciwą firmę pożyczkową?

Nowicjusz na pozabankowym rynku może mieć sporo wątpliwości co do wiarygodności firmy pożyczkowej. Nie ma się co dziwić szczególnie, że sporo w mediach informacji na temat oszustów podszywających się pod instytucje pożyczkowe.

Oszustom przeważnie chodzi o wyłudzenie niewielkich pieniędzy i/lub danych osobowych, które mogą sprzedać zainteresowanym podmiotom w celu prowadzenia działań marketingowych.

Jak więc zweryfikować zamiary potencjalnego pożyczkodawcy? Nigdy nie należy korzystać z ofert, które ogłaszane są na zwykłych portalach ogłoszeniowych, bowiem firmy legalnie działające nie tracą czasu na taki marketing.

Najbezpieczniejszą metodą na znalezienie odpowiedniej firmy jest korzystanie z internetowych porównywarek, które rzetelnie podchodzą do tematu. Na nich dostępne są oferty firm sprawdzonych, które funkcjonują w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Z RFP można skorzystać również samemu. Posiadając dane instytucji pożyczkowej można szybko zweryfikować czy są prawdziwe.

Ponieważ niektóre firmy oferują programy lojalnościowe, dobrze byłoby zapoznać się z ofertami dla stałych klientów. W niektórych firmach można zyskać spore rabaty na kolejnych pożyczkach. Tak się już przyjęło, że większe kwoty pożyczek oferowane są jedynie klientom, którzy pożyczają któryś raz z rzędu i cieszą się terminowością. Przed wyborem firmy dobrym pomysłem jest sprawdzić która oferuje największe limity i po jakim czasie od rozpoczęcia współpracy.