ZAREJESTRUJ SIĘ! POMOŻESZ? BO MOŻESZ! MASZ TO W GENACH!

W dniu 29 września 2018 r. od godziny 10.00 do godz. 16.00 na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie grupa mieszkańców Chrzanowa i okolic w roli wolontariuszy organizuje Dzień Dawcy Szpiku. Akcja odbędzie się w ramach imprezy organizowanej przez Gminę Chrzanów pn. „Spacer po Zdrowie”, a jej celem jest rejestracja potencjalnych dawców w centralnym rejestrze niespokrewnionych potencjalnych dawców szpiku i krwi pępowinowej POLTRANSPLANT oraz w rejestrach zagranicznych. Dzięki rejestracji potencjalny dawca może w przyszłości uratować życie nie tylko polskim pacjentom lecz także pacjentom potrzebującym pomocy na całym świecie.
Inspiracją do zorganizowania akcji w naszym mieście są historie pacjentów i dawców, a wśród nich także poruszająca historia jednej z Wolontariuszek naszej Lokalnej Grupy Inicjatywnej, pochodzącej z Chrzanowa, która w marcu tego roku oddała szpik niespokrewnionemu biorcy, dziecku choremu na białaczkę. Wszystko zaczęło się 9 lat wcześniej, kiedy postanowiła zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Dzięki tej decyzji chore dziecko dostało szansę na powrót do zdrowia! Kilka tygodni temu Wolontariuszka otrzymała informację, że przeszczep się przyjął, a dziecko w dobrym stanie wróciło do swojego domu.
Razem pokonajmy nowotwory krwi!

DZIEŃ DAWCY SZPIKU W CHRZANOWIE
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.