W dniu 07.07.2013 roku około godziny 07.10 Komisariat Policji w Trzebini został powiadomiony przez mieszkańca Trzebini o pobiciu go na terenie Trzebini. Jak podał zgłaszający, kiedy był na przystanku autobusowym przy ulicy Chrzanowskiej w Trzebini został zaczepiony przez młodych mężczyzn, którzy go pobili i z kieszeni spodni zabrali pieniądze w kwocie 600 złotych. W toku podjętych czynności policjanci zatrzymali jednego ze sprawców, którym okazał się 18 – letni mieszkaniec Trzebini. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

asp. szt. Robert Matyasik
Informacje prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Informacje przedstawiane w formie otrzymanej.

W dniu 06.07.2013 roku około godziny 21.10 Komisariat Policji w Trzebini został powiadomiony przez mieszkańca Trzebini o włamaniu na terenie Trzebini. Jak wstępnie ustalono n/n sprawca włamał się do piwnicy w bloku na Osiedlu ZWM w Trzebini skąd dokonał kradzieży roweru marki Goust na szkodę zgłaszającego. Starty 2000 złotych.

asp. szt. Robert Matyasik
Informacje prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Informacje przedstawiane w formie otrzymanej.

W dniu 08.07.2013 roku około 07.15 na ulicy Europejskiej w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi 54-letniego mieszkańca Jaworzna, który jak się okazało kierował w stanie nietrzeźwym. Mieszkaniec Jaworzna miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano za pokwitowaniem prawo jazdy.

W dniu 08.07.2013 roku około 07.35 na ulicy Pogorskiej w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Ford 56-letniego mieszkańca Zagórza, który kierował w stanie nietrzeźwym. Mieszkaniec Zagórza miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano za pokwitowaniem prawo jazdy.

W dniu 06.07.2013 roku około 17.30 na ulicy Zielonej w Płokach policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini zatrzymali kierującego rowerem mieszkańca Płok, który kierował w stanie nietrzeźwym. 41 – letni mieszkaniec był w stanie nietrzeźwym miał ponad 3,1 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 06.07.2013 roku około 19.00 w Libiążu na ulicy 1-Maja policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu zatrzymali kierującego rowerem mieszkańca Libiąża, który jak się okazało kierował w stanie nietrzeźwym. 61 – letni mieszkaniec Libiąża był w stanie nietrzeźwym miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

asp. szt. Robert Matyasik
Informacje prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Informacje przedstawiane w formie otrzymanej.

W dniu 23.06.2013 roku około 17.40 na ulicy Wspólnej w Libiążu doszło do zdarzenia drogowego – kolizji drogowej, gdzie jak wstępnie ustalono kierujący samochodem osobowym marki Ford jadąc ulicą w kierunku ulicy Oświęcimskiej nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku, czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący 40 – letni mieszkaniec Libiąża był w stanie nietrzeźwym miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano za pokwitowaniem prawo jazdy.

asp. szt. Robert Matyasik
Informacje prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Informacje przedstawiane w formie otrzymanej.

W dniu 23.06.2013 roku około 15.40 na ulicy Stara Huta w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali kierującego rowerem mieszkańca Chrzanowa, który jak się okazało kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. 30 – letni mieszkaniec Chrzanowa był w stanie nietrzeźwym miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 23.06.2013 roku około 14.45 na ulicy Oświęcimskiej w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali kierującego rowerem mieszkańca Chrzanowa, który jak się okazało kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. 47 – letni mieszkaniec Chrzanowa był w stanie nietrzeźwym miał ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 23.06.2013 roku około 14.30 na ulicy Powstańców Styczniowych w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali kierującego rowerem mieszkańca Chrzanowa, który jak się okazało kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. 33 – letni mieszkaniec Chrzanowa był w stanie nietrzeźwym miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 23.06.2013 roku około 14.15 na ulicy Stara Huta w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali kierującego rowerem mieszkańca Chrzanowa, który jak się okazało kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. 64 – letni mieszkaniec Chrzanowa był w stanie nietrzeźwym miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 23.06.2013 roku około 14.00 na ulicy Oświęcimskiej w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali kierującego rowerem mieszkańca Chrzanowa, który jak się okazało kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. 57 – letni mieszkaniec Chrzanowa był w stanie nietrzeźwym miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W dniu 23.06.2013 roku około 03.35 na ulicy Św. Stanisława w Trzebini policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Trzebini zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki Citroen. Jak się okazało kierująca 16 letnia mieszkanka Trzebini kierowała będąc w stanie nietrzeźwym – miała 1,1 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności nieletnia została i pojazd przekazano rodzicom.

W dniu 22.06.2013 roku około 06.55 na ulicy Partyzantów w Chrzanowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali kierującego rowerem mieszkańca Dąbrówki Górnej, który jak się okazało kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. 44 – letni mieszkaniec Dąbrówki Górnej był w stanie nietrzeźwym miał ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Ponadto jak się okazało wymieniony nie stosował się do zakazu sądowego na prowadzenie pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Jaworznie.

asp. szt. Robert Matyasik
Informacje prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Informacje przedstawiane w formie otrzymanej.

W dniu 21.06.2013 roku o godzinie 17.20 Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie została powiadomiona przez mieszkańca Trzebini o kradzieży na terenie Chrzanowa. Jak podął zgłaszający nieznany sprawca dokonał kradzieży czterech grzejników, które wymieniony pozostawił na klatce schodowej w bloku przy ulicy Broniewskiego w Chrzanowie. Starty 300 złotych. W toku podjętych czynności przez funkcjonariuszy ustalono, że sprawcą jest 60-letni mieszkaniec Chrzanowa. Odzyskano skradzione grzejniki, które przekazano właścicielowi. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie został przesłuchany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Robert Matyasik
Informacje prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Informacje przedstawiane w formie otrzymanej.