Rodzaje hal stalowych

Projekty hal stalowych nie należą do najbardziej skomplikowanych, dzięki czemu ich budowa również jest niedroga i przede wszystkim, trwa bardzo krótko w porównaniu z innymi halami magazynowymi producentów z całego świata. Mają one również bardzo duży potencjał, jeżeli chodzi o uniwersalne hale, które mogą posłużyć do przeróżnych celów, czy to do przyjmowania klientów, czy też przechowywania różnych towarów. Każdy producent hal zdaje sobie z tego sprawę, w związku z czym żaden inwestor budowlany nie powinien mieć problemów z znalezieniem firmy, która poradzi sobie z ich postawieniem. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć, jakie wyróżniamy rodzaje hal stalowych, oraz czym różnią się poszczególne konstrukcje, zapraszamy do artykułu. 

Funkcje hal stalowych

Producenci hal stalowych bardzo często wspominają o tym, że ich produkty mogą być wykorzystywane w niemal każdej branży, do bardzo różnych celów. Jest to prawda, jednak niektóre rodzaje hal stalowych poradzą sobie lepiej z pewnymi, konkretnymi zadaniami, warto więc dokładnie przeanalizować wszystko, aby ostateczny wybór padł na halę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Wśród wszystkich hal, najpopularniejszymi są te, które służą ich właścicielom do przechowywania towaru, lub też do jego produkcji, choć często spotykamy też takie, które pełnią zarówno pierwszą, jak i drugą funkcję. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, ponieważ każdy producent hal stalowych zdaje sobie sprawę z tego, że takie obiekty mają być jak najbardziej ekonomiczne, zatem żaden metr kwadratowy nie powinien się w nich zmarnować. Poza halami do produkcji i halami magazynowymi, wyróżniamy też hale obsługowe oraz hale przeznaczone do użytku publicznego. Są one znacznie mniej popularne, ponieważ do przyjmowania klientów zazwyczaj wystarczą mniejsze lokalu usługowe, a wiadomo też, że w tym przypadku ważna jest lokalizacja. Nie dość, że ciężko jest wyrwać działkę w centrum miasta, to jeszcze stojąca na niej hala stalowa nie będzie prezentować się zbyt imponująco na tle sporych budynków biurowych. Hale stalowe producentów z całego świata nie powstają, aby dobrze wyglądać, tylko w celu zminimalizowania kosztów inwestora. Hala wykonana na podstawie specjalnego projektu, który będzie się prezentował bardziej elegancko, może podnieść koszt postawienia jej nawet dwukrotnie, przez co mija się to kompletnie z celem i producenci hal stalowych raczej z tego rezygnują. Hale użytku publicznego to nic innego jak hale sportowe, nawet te szkolne, hale wystawowe czy służące do organizacji różnych koncertów i wydarzeń, tego typu obiekty już często są wykonywane z specjalnym uwzględnieniem walorów estetycznych. 

Konstrukcje hal stalowych

Poszczególne konstrukcje hal stalowych mogą być różne, jednak w każdej z nich chodzi zazwyczaj o to, aby zapewnić użytkownikom jak najwięcej przestrzeni, jak najniższym kosztem. Możemy spotkać się z halami stalowymi wykonanymi w różnych układach, np. słupowo-ryglowym albo słupowo-kratowym. Trzeba pamiętać o tym, że wykonawcy hal stalowych stosują też różne kształty dachu, ponieważ można spotkać się z typowymi, płaskimi dachami, ale też z dachami spadowymi. Ten drugi rodzaj dachów pozwala uzyskać nieco więcej dodatkowej przestrzeni, stosunkowo niewielkim kosztem.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.