Podziękowania za uratowanie życia mężczyzny

12 grudnia 2018 w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie,  mł insp. Michał Gamrat  - Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztofa Pobuty oraz swoim podziękował policjantom Komisariatu Policji w Libiążu za szybko podjętą interwencję i uratowanie  życia mężczyźnie, który spał w palącym się budynku. Szef chrzanowskiej Policji  podkreślił, że tak profesjonalnie przeprowadzona akcja zasługuje na szczególne uznanie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 8 listopada 2018r. około godz. 16:00. Policjanci Komisariatu Policji w Libiążu sierż. szt. Ireneusz Miarka i sierż. Mateusz Kowalski w trakcie patrolowania ul. Jazdówka w Libiążu zauważyli wydobywające się z pustostanu gęste kłęby dymu. Nie zastanawiając się długo, podjęli interwencję. Wiedząc, że jest mało czasu, a w środku mogą znajdować się osoby, natychmiast przystąpili do sprawdzenia palącego się budynku. Gdy weszli do jednego z pomieszczeń zauważyli śpiącego mężczyznę, którego niezwłocznie wynieśli na zewnątrz. Za pośrednictwem dyżurnego KP Libiąż, asp. Marka Jagodzińskiego na miejsce zdarzenia przybyła załoga Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa, a także załoga pogotowia, która zabrała 62 letniego mężczyznę do szpitala, celem przeprowadzenia dalszych badań kontrolnych.

Ustalono, że doszło do zaprószenia ognia z papierosa w wyniku czego zaczęła tlić się kołdra i śmieci znajdujące się wewnątrz pustostanu powodując silne zadymienie.