Brodła, wypadek drogowy z udziałem pieszych

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 14:00. Z ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Chrzanowie wynika, że kierująca Oplem jadąc ul. Galicyjską w Brodłach w kierunku Krakowa  podczas wyprzedzania innego pojazdu na łuku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem. Kobieta zjechała na chodnik i uderzyła w prawidłowo idącą babcię z wnuczką.  W wyniku zdarzenia  mieszkanka Brodeł doznała obrażeń ciała i została zabrana do szpitala. Towarzysząca jej wnuczka, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kierującej Oplem, 21- letniej mieszkance Jastrzębia Zdroju zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie wypadku drogowego.

Policja prosi o rozwagę, ponieważ do zdarzenia doszło podczas opadów deszczu gdy jezdnia była mokra i śliska. Kilka dni dobrej pogody powoduje zbieranie się na jezdni zanieczyszczeń i resztek płynów eksploatacyjnych pojazdów co przy nagłych opadach powoduje mieszanie się zanieczyszczeń na jezdni co znacząco zmniejsza przyczepność nawet przy najlepszych oponach pojazdu. W takich warunkach nawet niewielkie przekroczenie prędkości stanowi główną przyczynę zdarzeń drogowych w naszym powiecie.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.