"Szkoła rzemiosła" w Regulicach - 12 maja 2019r.

Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu w dniu 12 maja 2019 roku w godzinach od 11-17 w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach (ul. Kijowska 2) organizuje wydarzenie pn. Szkoła rzemiosła.

W jego ramach przygotowano następujące atrakcje:

- warsztaty garncarstwa, rzeźbiarstwa, koronki klockowej, hafciarstwa, szydełkarstwa, piekarstwa, bibułkarstwa - poznaj historię, tradycje i tajniki tych dawnych rzemiosł. Dowiedz się jak dawniej przebiegała praca z naturalnymi materiałami i przejdź wszystkie etapy pracy poszczególnych „mistrzów”.

- zwiedzanie Ekomuzeum Garncarstwa wraz z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach obrazujących dziedzictwo kulturowe oraz walory przyrodnicze i historyczne regionu.

Na wszystkich gości będzie czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Regulic oraz Nieporazu.

W ramach osobnej atrakcji prowadzone będzie zwiedzanie pobliskiej Winnicy Czak (Regulice, ul. Brandyska 1) oraz degustacje wytwarzanych win.

Miłośników odpoczynku wśród natury, zapraszamy do odwiedzenia XVI-wiecznego źródełka położonego 150 metrów od Ekomuzeum Garncarstwa. Z triasowych skał wapiennych bije bardzo silne wywierzysko, które zachwyca czystością i smakiem wody.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.