Jak powinna przebiegać dobrze zorganizowana wycieczka szkolna? Poza bezpieczeństwem uczestników i odpowiednio wysokim standardem miejsca zakwaterowania, musi mieć do zaoferowania interesujący program turystyczno – edukacyjny.

We wszystkie te potrzeby wpisują się wycieczki szkolne do Londynu, organizowane prze Biuro Podróży ATAS. Uczestnicy mają okazje z bliska poznać multikulturową metropolię, jaką jest Londyn, która słynie z tempa i licznych atrakcji turystycznych, ale też renomowanych szkół językowych.

Nie można wybrać lepszego miejsca na szlifowanie zdolności lingwistycznych, a program warsztatów zakłada ćwiczenia językowe wykonywane podczas zwiedzania największych atrakcji turystycznych Londynu. Młodzież będzie miała okazję przespacerować się po Westminsterze, przejść obok Westminster Abbey, zwiedzić Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, St. Jame's Park, Muzeum Historii Naturalnej, Science Museum, a także przejechać obok Harrods’a, czyli najsłynniejszego domu towarowego w stolicy Wielkiej Brytanii.

Taki wyjazd stwarza okazję do uzupełnienia wiedzy geograficznej i historycznej, ale także budowania poczucia własnej wartości i samodzielności młodzieży, która mieszka w obcym mieście z rodzinami goszczącymi.

Wycieczka szkolna do Londynu uzupełnia tradycyjną edukację o elementy, które trudno zagwarantować podczas nauki w szkolnej ławce. Londyn oglądany na filmie lub w albumie nie zaprezentuje się w pełnej okazałości barw, tempa i możliwości edukacyjnych.

Podczas Niestandardowej Nauki Języka Obcego uczniowie mają okazję szlifować płynne i swobodne porozumiewanie się w języku obcym, które często jest zaniedbywane w toku szkolnej edukacji. Choć znajomość gramatyki jest ważna, nie możemy zapominać, że równie istotna jest pewność siebie i używanie mowy w konkretnych sytuacjach, nawet jeśli obarczone jest to ryzykiem błędu.

Taki wyjazd rozbudza pasje i otwiera nowe perspektywy przed dziećmi, może więc być momentem zwrotnym, który zadecyduje o ich przyszłości.