Masz dość regularnego golenia się lub woskowania nóg? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej!

Nowoczesna depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na to, aby usunąć niechciane owłosienie nie tylko z ciała, ale także z twarzy. To metoda rekomendowana zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Co warto wiedzieć o depilacji laserem?

Tematy poruszone w artykule:

 • Czym jest depilacja laserowa?
 • Jakie obszary można poddać depilacji laserem?
 • Na czym polega depilacja laserowa?
 • Przed zabiegiem depilacji laserowej
 • Jak przebiega zabieg depilacji laserem?
 • Po zabiegu depilacji laserowej
 • Ile zabiegów należy przeprowadzić?
 • Depilacja laserowa – przeciwwskazania
 • Gdzie przeprowadzić zabieg depilacji laserem?

 

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg przeznaczony do trwałego usuwania niechcianego owłosienia z różnych miejsc na ciele człowieka.

Zabieg depilacji laserowej polega na usunięciu włoska oraz jego mieszka włosowego z skóry. W tym celu wykorzystuje się silnie skoncentrowaną dawkę światła emitowaną przez urządzenie laserowe.

Depilacja laserowa została opracowana jeszcze w latach dziewięćdziesiątych – obecnie zabiegi depilacji laserowej wykonuje się z wykorzystaniem bardzie zaawansowanych laserów, które działają nie tylko skuteczniej, ale także są bezpieczniejsze dla skóry.

Do usuwania zbędnego owłosienia stosuje się różne rodzaje laserów. W większości gabinetów wykorzystuje się laser diodowy, który uznawany jest za najbardziej efektywny – potrafi usunąć włoski szybko i trwale.

Jednym z najczęściej stosowanych typów laserów jest laser Light Sheer Duet, który jest laserem diodowym. Posiada on certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykańską instytucję FDA (Urząd ds. Żywności i Leków).

 

Jakie obszary można poddać depilacji laserem?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, zabiegi depilacji laserowe pozwalają na usunięcie zbędnego owłosienia z różnych części ciała człowieka. Najczęściej depilacja laserem kojarzona jest z usuwaniem włosków z nóg, ale sprawdzi się również w wielu innych miejscach.

Zabieg depilacji laserowej można wykonać na poniższych partiach ciała:

 • całe nogi – łydki, kolana i uda, stopy i palce
 • okolice intymne, tak zwane bikini u kobiet oraz okolice intymne u mężczyzn
 • całe ręce – dłonie, przedramiona i ramiona
 • pachy
 • twarz – górna warga, policzki, broda, baki
 • szyja i kark
 • plecy
 • pośladki i szpara pośladkowa
 • tors i otoczenie brodawek sutkowych

 

Zatem depilacja laserowa pozwala na usunięcie owłosienia z różnych partii ciała, a także z twarzy w zależności od oczekiwań pacjenta.

 

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który wykorzystuje tak zwane zjawisko selektywnej fototermolizy. Mówiąc ogólnie, polega ono na zniszczeniu określonego rodzaju cząstek, które wchłaniają energię wytwarzaną przez laser. Gdy chodzi o depilację, na przykład laserem diodowym, wówczas emituje się falę o określonej długości, która pozwala na zniszczenie wyłącznie włosków oraz mieszków włosowych.

Selektywna fototermoliza jest pozwala na uzyskanie najlepszych efektów w przypadku różnic w odcieniach skóry oraz włoska. Wobec tego zabiegi depilacji laserowej polecane są przede wszystkim dla osób, które posiadają ciemniejsze włoski oraz jaśniejszą skórę.

Depilacja laserowa nie jest rekomendowana dla osób, które posiadają włoski jaśniejsze, na przykład blond, rude czy siwe. W tym przypadku laser nie zadziała tak skutecznie jak przy włoskach ciemniejszych.

Prawidłowo wykonana przez specjalistę depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, który nie powoduje uszkodzenia okolicznych tkanek. Laser oddziałuje jedynie na wierzchnią warstwę skóry i nie wnika w jej głąb, dlatego też zabiegi z jego wykorzystaniem są małoinwazyjne i nie posiadają wielu przeciwwskazań.

 

Przed zabiegiem depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który nie wymaga szczególnych przeciwwskazań. Warto jednak wskazać, że zanim zostanie on wykonany, pacjent bierze udział w konsultacjach ze specjalistą.

Podczas wywiadu z nim możliwe jest określenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu – są one zaprezentowane w dalszych częściach artykułu. Specjalista może wykonać także próbę laserową, która ma na celu sprawdzenie, czy zabieg będzie u danego pacjenta skuteczny.

 

Wskazania przed zabiegiem:

 • na około miesiąc przed zabiegiem pacjent powinien zaprzestać mechanicznej depilacji, na przykład depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą
 • na około 3 tygodnie przed zabiegiem należy unikać opalania się na słońcu oraz w solarium – należy stosować kremy z wysokim filtrem UV
 • na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania samoopalaczy, a także mechanicznego złuszczania skóry.

 

Dodatkowo, niektóre rodzaje leków mogą być przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej. Podczas konsultacji z lekarzem należy przekazać mu informacje o wszystkich stosowanych przez siebie lekach. Przyjmowanie określonych leków należy zaprzestać przed zabiegiem.

 

Jak przebiega zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa jest zabiegiem prowadzonym przez specjalistę, na przykład przez kosmetologa lub przez lekarza medycyny estetycznej w odpowiednich warunkach.

Najczęściej depilacja laserowa przeprowadzana jest bez wykonania znieczulenia, ale w wybranych przypadkach można je zastosować. Wykorzystuje się wtedy specjalne kremy znieczulające. Najczęściej jednak ich wykorzystanie nie jest konieczne – nowoczesne lasery, na przykład Light Sheer Duet wykorzystują specjalny system chłodzenia, który minimalizuje dolegliwości.

Zabieg depilacji laserowej prowadzony jest na wybranej części ciała przez przykładanie do niej głowicy urządzenia laserowego. W zależności od stosowanego urządzenia laserowego głowica może być przykładana miejsce po miejscu do ciała lub też przesuwana po nim jednostajnym ruchem.

Depilacja laserowa trwa najczęściej od około 15 minut do godziny w zależności od wielkości obszaru poddanego zabiegowi. Dokładne informacje o czasie trwania zabiegu depilacji laserowej można uzyskać podczas konsultacji.

 

Po zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa najczęściej nie wywołuje skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie podrażnienie, zaczerwienienie skóry oraz obrzęk, które znikają w kilka dni po zabiegu.

Po zabiegu depilacji laserowej należy chronić skórę przed podrażnieniami, na przykład wywołanymi przez agresywne kosmetyki i detergenty, promieniowanie UV. Należy dbać o właściwe nawilżenie skóry.

 

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Aby depilacja laserowa przyniosła optymalne efekty, należy wykonać kilka zabiegów, dlatego też jedna wizyta w gabinecie nie wystarczy.

Najczęściej należy wykonać od 4 do 6 zabiegów depilacji laserowej. Wymagają one powtórzeń w okresach co 6-12 tygodni.

Konieczność wykonania kilku zabiegów usuwania owłosienia wynika z faktu, że włoski jednocześnie znajdują się w różnych fazach wzrostu. Depilacja laserem diodowym i innymi typami laserów działa tylko w fazie aktywnego wzrostu włosków, czyli w fazie anagenu. W pozostałych fazach, czyli w fazie spoczynku – telogenu oraz w fazie przejściowej – katagenu depilacja laserowa nie jest efektywna.

Po 4-6 zabiegach depilacja laserowa pozwala na usunięcie niemalże wszystkich włosków.

 

Depilacja laserowa – przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia
 • aktywne infekcje skóry
 • bielactwo
 • cukrzyca
 • łuszczyca
 • epilepsja
 • świeża opalenizna
 • skłonność do keloidów/bliznowców
 • rozrusznik serca
 • stosowanie retinoidów
 • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających

 

Gdzie przeprowadzić zabieg depilacji laserem?

Dzisiaj depilacja laserowa dostępna jest w wielu gabinetach w całym kraju, w tym także w mieście Kraków. Tam usługi oferuje Klinika Medycyny Estetycznej Cliniqmed z Krakowa, która prowadzi zabiegi depilacji laserowej laserem diodowym Light Sheer Duet. Zapraszamy serdecznie!

 

Komentarze   
0 #1 Krystyna 2019-08-02 11:26
Zapraszam na https://depilacja.pl/. Najlepsza firma oferująca depilacje laserową w Polsce.
Cytować
0 #2 Sonia 2019-08-13 21:46
O tak! Depilacja laserowa to najskuteczniejs za metoda depilacji, która pozwala na długi czas zapomnieć o irytujących włoskach na nogach czy w okolicach bikini. Sama regularnie uczęszczam na laserową depilację do krakowskiej kliniki vesuna i za każdym razem spotykam się z tym profesjonalnym podejściem i bardzo miłą obsługą. Powiem szczerze, że już nie pamiętam jak to jest golić się maszynką :)
Cytować
#3 Guest 2019-11-09 16:12
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.