×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 2203

waluta

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej – w 2004 roku – wiele z państw Europy Zachodniej otworzyło swoje granice dla pracowników z innych krajów. Setki tysięcy Polaków postanowiły wówczas podbić zagraniczne rynki pracy, emigrować i zacząć zarabiać m.in. w euro. Część z nich regularnie wraca, część co miesiąc przesyła zarobione pieniądze rodzinie. Wszyscy jednak zastanawiają się, gdzie najlepiej wymienić euro na złotówki – tak, by skorzystać możliwie najbardziej

Do kantoru, marsz?

Planując wymianę waluty, pierwszy na myśl przychodzi nam zazwyczaj kantor stacjonarny – położony w centrum miasta czy w galerii handlowej. Sprawdzamy kurs, podchodzimy do okienka z gotówką, odbieramy wymienione środki i wracamy do domu. Wymiana waluty nie musi jednak tak wyglądać: może być jeszcze szybsza i jeszcze wygodniejsza, a przede wszystkim – korzystniejsza.

Oferowane przez kantory stacjonarne oraz kantory internetowe kursy walutowe są od siebie znacznie inne. Wynika to ze specyfiki działalności danej placówki oraz ze… spreadu. To różnica, jaka pojawia się między kursem (ceną) kupna a kursem (ceną) sprzedaży określonej waluty. Kilka czy kilkanaście groszy spreadu oznacza bowiem zysk kantoru. Możliwości działania kantoru stacjonarnego są ograniczone – chociażby godzinami otwarcia lokalu czy najbliższą okolicą. Dla wyrównania rachunku, konieczne jest narzucenie wyższego spreadu. Z kolei kantor internetowy działa wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci – może więc pozyskiwać klientów z najodleglejszych zakątków. Ponadto działa przez cała dobę, przez cały tydzień. To zwiększa liczbę przeprowadzanych transakcji i pozwala ustalić niższy spread – odczuje to każdy z klientów, który zarabia w euro i postanowi walutę wymienić. Sprzedając ją, zarobi więcej, a kupując – więcej zaoszczędzi.

Wymieniaj euro, nie wychodząc z domu

Korzystniejszy kurs euro to podstawowa zaleta wymiany walut w kantorze internetowych, ale nie jedyna. Pozostałe to wygoda, szybkość oraz bezpieczeństwo. By sprzedać czy kupić euro wcale nie musimy wychodzić z domu – wystarczy, że zarejestrujemy się w serwisie KantorOnline.pl, a transakcji dokonamy wirtualnie. Proces potrwa zaledwie kilkanaście minut i będzie odbywać się za pomocą szyfrowanych połączeń, które są wielopoziomowo zabezpieczone. Dodatkowo wymiana odbędzie się bezgotówkowo – w ten sposób naszych pieniędzy na pewno nie utracimy w drodze z kantoru. Gdzie więc najlepiej wymienić walutę? W Internecie!

Komentarze   
-2 #1 Julka 2017-10-17 15:38
Mój mąż zarabia w Euro i za pomocą kantoru internetowego zasila moje konto. Super rozwiązanie i zawsze najlepsze ceny oferuje KantorEkspert.p l. Bez wychodzenia z domu i z dużym zyskiem. Polecam to kantor godny polecenia przy małych i dużych kwotach.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio