Podczas całego weekendu osoby odwiedzające skansen będą mogły podziwiać wszystkie typy chartów, które niewątpliwie są zróżnicowane i bardzo interesujące. Każdy będzie mógł także wysłuchać prelekcji na temat rasy – chart polski. Dodatkowo w czasie imprezy, podczas uroczystego korowodu zaprezentowane zostaną tradycyjne stroje szlachty polskiej.

W ramach imprezy "Przed Szlacheckim Dworem" odbędzie się również konkurs na „Najsympatyczniejszego kundelka Ziemi Chrzanowskiej” którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Babicach oraz Urząd Gminy w Babicach. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu chrzanowskiego a jego celem jest: ukazanie uroku przyjaźni pomiędzy człowiekiem a psem, przedstawienie podstawowych praktyk w zakresie spełniania potrzeb zwierząt, propagowanie szacunku do zwierząt oraz postawy odpowiedzialnego właściciela – sprzątanie po pupilu, stosowanie kagańca i smyczy podczas spacerów.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.