Urząd Miejski w Chrzanowie: Rewolucyjna przemiana Szkoły Podstawowej nr 6 już gotowa
W sercu naszej społeczności, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II przechodzi historyczne odnowienie. Z okazji 19. rocznicy śmierci patrona, szkoła otworzyła swoje drzwi, by zaprezentować efekty imponującej rozbudowy. To wydarzenie nie tylko podkreśla ważność edukacji w naszym mieście, ale także świadczy o potężnym zaangażowaniu w rozwój młodych umysłów.
  1. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II została oficjalnie zakończona, wprowadzając szereg nowoczesnych zmian.
  2. Projekt dofinansowany przez Rządowy Fundusz Polski Ład, w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, objął budowę nowych sal lekcyjnych, przestronnej sali gimnastycznej oraz przedszkola.
  3. Koszt inwestycji wyniósł ponad 15 milionów złotych, z czego ponad 12 milionów pochodziło z dofinansowania.
  4. Zmiany te odpowiadają na rosnące potrzeby edukacyjne i rekreacyjne rozwijającej się społeczności.

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w naszym mieście, znana również jako "Szóstka", przeszła transformację, która zmieniła jej oblicze nie do poznania. Zainwestowano w nowoczesne sale lekcyjne, które są teraz w stanie pomieścić większą liczbę uczniów, dając im dostęp do lepszych warunków do nauki i rozwijania swoich pasji. Dodatkowo, nowa sala gimnastyczna to nie tylko przestrzeń do zajęć wychowania fizycznego, ale i miejsce, gdzie uczniowie mogą aktywnie spędzać czas, dbając o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

Kluczowym aspektem rozbudowy jest również nowo powstałe przedszkole, które z trzema oddziałami zapewni miejsce dla najmłodszych mieszkańców naszej społeczności. Jego lokalizacja na parterze budynku gwarantuje łatwy dostęp i bezpieczeństwo. Na piętrze znalazło się miejsce na dodatkowe klasopracownie, co znacząco zwiększa potencjał edukacyjny placówki.

Znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności jest nie do przecenienia. Szkoła nie tylko sprostała rosnącym wymaganiom edukacyjnym, ale również stała się miejscem, w którym młode pokolenie może zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Poprzez wprowadzenie nowych metod nauczania i aktywności, "Szóstka" staje się szkołą przyszłości, gotową na wyzwania nowoczesnego świata.

Warto podkreślić, że rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II to nie tylko kwestia zaspokojenia potrzeb edukacyjnych. To także inwestycja w przyszłość naszych dzieci i młodzieży, która teraz ma dostęp do lepszych warunków do nauki i rozwoju. Dzięki temu projektowi, który stał się możliwy dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Polski Ład, nasza społeczność staje się silniejsza, a edukacja w naszym mieście nabiera nowego, lepszego wymiaru.


Źródło: Urząd Miejski w Chrzanowie