W najbliższą sobotę planowane jest kolejne wydarzenie w ramach realizacji projektu „Szlaki ku wolności. Trzebińskie tajemnice”. Tym razem Trzebińskie Centrum Kultury zaprasza na spacer, uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej wymarsz Sokolników w 1914 roku, a następnie biesiadę patriotyczną.

plakat szlaki wolności

Spacer rozpocznie się o godz. 15.00 zbiórka przy wiadukcie przy ul. Grunwaldzkiej w Trzebini, w okolicy dawnej wagi zlikwidowanej kopalni Siersza. Następnie uczestnicy wydarzenia przejdą po osiedlu Siersza, gdzie o godz. 16.00 przy Domu Strażaka nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej wymarsz Sokolników z Sierszy do Krakowa 8 września 1914 roku.

O godz. 16.30 przy Willi NOT zaplanowano odsłonięcie posążka Sokolnika i biesiadę patriotyczną z poczęstunkiem i animacjami dla dzieci.

Projekt „Szlaki ku wolności. Trzebińskie tajemnice” powstał, aby pogłębić i utrwalić wśród młodego pokolenia wiedzę historyczną na temat walki i czynu Niepodległościowego oraz by krzewić wśród młodzieży ideę patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń. Jest także nową ofertą turystyczną dla mieszkańców regionu i turystów, którzy odwiedzą gminę Trzebinia. Projekt został  sfinansowany z budżetu ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.