Automaty szorujące to niezbędny element wyposażenia każdej firmy sprzątającej. Urządzenia tego typu są niezastąpione, jeśli chodzi o czyszczenie posadzek oraz pranie wykładzin i dywanów. Konstrukcje, w których zastosowano nowoczesną technologię, pozwalają na zwiększenie wydajności pracowników. Jako jedne z najbardziej innowacyjnych rozwiązań, warto wymienić szorowarki automatyczne z operatorem siedzącym. Komfortowe warunki pracy pozwalają na dokładniejsze wypełnianie swoich obowiązków. Siedzisko jest wygodne i zamontowane na takiej wysokości, aby umożliwić obsługującemu najlepszą widoczność czyszczonego terenu.

Sprzęt do czyszczenia podłóg w magazynach

Podjęcie ostatecznej decyzji co do zakupu szorowarki automatycznej wcale nie jest łatwe. Na początku najlepiej jest określi, jaki obszar ma być obsługiwany przez urządzenie. Na tej podstawie można wybrać odpowiednią dla danych potrzeb wydajność powierzchniową. Jeśli czyszczeniu ma być poddawany magazyn o średniej wielkości, to prawdopodobnie wystarczający okaże się automat o wydajności do 3 500 m2/h. Ze względu na dużą liczbę zakamarków w takich miejscach, warto zwrócić uwagę, czy maszyna umożliwia dotarcie do nich. Chodzi o to, aby wyeliminować konieczność ręcznego czyszczenia trudno dostępnych obszarów.

Jako jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań można wymienić dwuszczotkowy system o szerokości 65 cm obecny w szorowarkach Scrubmaster B75 R. Cechą charakterystyczną wspomnianych urządzeń jest także ich ogromna zwrotność i łatwy dostęp do wszystkich systemów kontrolnych. Operatorzy korzystający z tych maszyn podczas pracy mogą cieszyć się ich intuicyjnością, co odzwierciedla się w lepszej wydajności.

Szorowarki automatyczne do sprzątania galerii handlowych i dworców

Obiekty takie jak centra handlowe, dworce i zakłady produkcyjne skupiają w sobie tysiące ludzi. Aby uniknąć wypadków podczas czyszczenia tych powierzchni, konieczne jest korzystanie z szorowarek automatycznych charakteryzujących się pierwszorzędną manewrowością. Drugą istotną kwestią jest duża wydajność powierzchniowa urządzeń. Jako minimalną wartość dla miejsc takich jak galerie handlowe, można uznać tę nieprzekraczającą 5 800 m2/h. Optymalnym wyborem są jednak maszyny o wydajności powierzchniowej do 7560 m2/h lub większej.

W końcu chodzi przede wszystkim o to, aby możliwie szybko i sprawnie oczyścić duży obszar. Im więcej przydatnych funkcji zostanie uwzględnionych w urządzeniu, tym wydajniejsza będzie praca operatora. Wielofunkcyjność i możliwość użycia szorowarek automatycznych w wielu przestrzeniach to ich zdecydowany atut. Jako przykład takiego rozwiązania może służyć model Scrubmaster B175 R, który doskonale sprawdza się nie tylko podczas mycia posadzek w obiektach przemysłowych, lotniskach i domach handlowych, ale także przy czyszczeniu parkingów wielopoziomowych. Maszyna została zaprojektowana w taki sposób, aby móc funkcjonować na pochyłościach do 15%, co w połączeniu z zamontowanymi w niej zbiornikami na wodę (czystą i brudną) oraz dużą zwrotnością, pozwala jej na maksymalne dopasowanie do potrzeb klientów każdego typu.

Automaty szorujące do bardzo dużych powierzchni

Czyszczenie miejsc takich jak największe lotniska, ogromne hale produkcyjne, czy najbardziej okazałe centra handlowe świata, wymaga korzystania z urządzeń o odpowiedniej wydajności. Trudno byłoby sobie wyobrazić mycie podłóg w porcie lotniczym w Atlancie czy posadzek w galerii West Edmonton w Kanadzie przy pomocy szorowarek automatycznych o zasięgu mniejszym niż 8 000 m2/h. Najwłaściwszym rozwiązaniem wydają się maszyny takie jak PowerBoss Nautilus, którego wydajność powierzchniowa wynosi do 15 200 m2/h.

Wspomniana szorowarka została wyposażona w dwa hydrauliczne silniki o ogromnym rozmiarze. Pozwalają one szczotkom na osiągnięcie prędkości do 425 obrotów na minutę, co z kolei umożliwia uzyskanie wysokiego nienagannego połysku już po pierwszym przejechaniu po zabrudzonej powierzchni.

Szorowarki automatyczne — informacje praktyczne

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.