Jeśli chce się zwiedzić stolicę Polski, to warto mieć najpierw odpowiedni pomysł na zorganizowanie wycieczek do różnych części tego miasta. Na pewno jeden dzień czy weekend nie wystarczy na to, by odwiedzić miejsca stanowiące ważne punkty na mapie metropolii położonej w centrum Europy. Istotne jest to, że stolica staje się miastem, do którego chcą przyjeżdżać osoby nie tylko chcące zwiedzić zabytki i muzea, lecz także pragnące ujrzeć nowoczesną i efektowną architekturę jego ścisłego centrum.

Ten, kto wysiądzie na Dworcu Centralnym w Warszawie, znajdzie się w miejscu, gdzie na uwagę zasługuje odbudowana po wojnie architektura. Tylko niewielka ilość kamienic została tu zrekonstruowana w przedwojennym stylu. Tereny śródmiejskie, czyli Aleje Jerozolimskie oraz ich okolice, a także rejony bliskie ulicy Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, są przez niektórych zwane warszawskim Manhattanem. Ta nowoczesna dzielnica Warszawy obfituje w biura, banki i hotele. Jest to rejon z licznymi obiektami o nietypowych kształtach, które śmiało można porównywać do osiągnięć architektury innych znaczących europejskich miast. Specyficznego uroku temu obszarowi nadaje ogromny Pałac Kultury i Nauki, który jest największym budynkiem w Polsce. Pałac wybudowano w latach 50. - z pewnością stanowi on intrygujący kontrast dla nowoczesnego centrum Warszawy. Jeśli chce się poobserwować styl życia współczesnych warszawiaków, warto się udać na ulicę Nowy Świat - tutaj mieszczą się najlepsze i najmodniejsze lokale i sklepy w mieście.

Kto chce poznać bliżej historię Warszawy, ten powinien odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym wykorzystuje się najnowsze techniki audiowizualne, pozwalające zwiedzającym zobaczyć przedwojenną stolicę. Artystów szczególnie pociąga Praga i jej specyficzny folklor - będąc w tej dzielnicy należy odwiedzić Fabrykę Trzciny, w której odbywają się koncerty, wystawy, a także pokazy mody. Aby trochę odpocząć i nacieszyć oczy się pięknymi klasycystycznymi zabytkami, warto udać się do Łazienek Królewskich, które niezmiennie stanowią największą ozdobę stolicy.

Jeśli zatem zdecydujesz się na przyjazd do stolicy warto byłoby zarezerwować sobie wcześniej nocleg. Warto pamiętać, iż z reguły panuje tu zasada im wcześniej tym lepiej. Jednak w zależności od tego, czego szukamy wpisując w wyszukiwarkę internetową frazy takie jak "hotele warszawa", "apartamenty na wynajem" czy po prostu "noclegi Warszawa" z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.