Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu organizowanym w dniu 28 stycznia 2020 r. w siedzibie Małopolskiego Oddziału PFRON w Krakowie, przy ul. Na Zjeździe 11 (przystanek MPK-Plac Bohaterów Getta). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Przewidywany czas trwania spotkania ok. 2 godzin.

Warto zatrudnić osobę niepełnosprawną. Dowiedz się więcej na spotkaniu w siedzibie PFRON
Podczas spotkania pracownicy Punktu Kontaktowego utworzonego w ramach realizacji projektu "Wypracowanie i upowszechnianie, we współpracy z partnerami społecznymi, modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy" przedstawią korzyści finansowe i pozafinansowe związane z zatrudnieniem osób z niepełnosprawnością.
 
Zapoznają Państwa z narzędziami wypracowanymi w ramach realizacji ww. projektu, tj. 4 poradnikami dotyczącymi zatrudniania osób z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową, słuchową i intelektualną, kalkulatorem korzyści - aplikacją obliczającą ile środków będzie można uzyskać dzięki zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej, interaktywną listą kontrolną pozwalającą na ocenę możliwości zatrudnienia osób niepełnosprawnych, aplikacją ErgON- wizualizację pokazującą możliwości modyfikacji stanowiska pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnością: ruchową, wzrokową, słuchową lub intelektualną.
 
Pracownicy opowiedzą również o sieci podmiotów zaangażowanych w model wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy oraz o przystosowaniu obiektów i pomieszczeń pracy dla osób niepełnosprawnych.
Każdy pracodawca otrzyma dostęp do ww. narzędzi projektowych.
Po spotkaniu możliwe są konsultacje indywidualne z pracownikami Punktu Kontaktowego w Oddziale PFRON.
 
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc uprzejmie prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 24 stycznia 2020 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. <mailto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.> lub nr tel. 12 3121415, 575 600 017. Przyjęcie zgłoszenia będzie potwierdzone telefonicznie lub emailem przez pracownika Oddziału PFRON.    
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.