Włamywacz został ujęty przez mieszkańców na gorącym uczynku

Po północy z 8 na 9 maja b.r. chrzanowska Policja została powiadomiona przez mieszkankę jednego z bloków znajdującej się na ul. Sokoła w Chrzanowie, że lokatorzy ujęli sprawcę kradzieży z włamaniem. Kobieta wskazała policjantom strych bloku, gdzie w środku znajdywał się mężczyzna. Gdy policjanci weszli do środka zauważyli tam19-latka, który ukrywał się  w kącie pomieszczenia. Okazało się, że nie jest to pierwsza kradzież z włamaniem tego młodego człowieka, bowiem 8 maja w godzinach rannych dwukrotnie był on widziany przez mieszkańców  na schodach prowadzących na strych. Wówczas nikt nie przypuszczał, że obecność obcego mężczyzny związana jest z kradzieżą.

Podczas drugiej wizyty 19-latka w tym samym bloku kobieta, która tam mieszka zauważyła wykręcony skobel w drzwiach, a także ujawniła, że na strychu brakuje  elektronarzędzi, a także innych przedmiotów. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez zamontowaną na klatce ukrytą kamerę,  a zapis video nie budził żadnych wątpliwości, że mieszkańcy ujęli właściwą osobę.

Po zatrzymaniu  19 latka udowodniono mu  jeszcze kilka kradzieży (rowerów, piły spalinowej i kina domowego) z włamaniem i usiłowania kradzieży, do których się przyznał. Łącznie usłyszał 9 zarzutów, za  które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Większość  skradzionych rzeczy została już odzyskana przez Policję.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.