Policjanci zatrzymali seryjnych włamywaczy

31 stycznia b.r. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie została powiadomiona przez jedną z mieszkanek Chrzanowa, że na ul. Piłsudskiego nieznany sprawca przeciął kłódkę  w drzwiach do jej piwnicy i  dokonał stamtąd kradzieży rzeczy należących do zgłaszającej.  W toku podjętych czynności okazało się, że pokrzywdzonych włamaniami do piwnic jest znacznie więcej. Tamtej nocy  usiłowano włamać się i dokonano włamań do kilkunastu piwnic w tej klatce schodowej.

Sprawą zajęli się  kryminalni z KPP w Chrzanowie, którzy jeszcze tego samego dnia wytypowali i zatrzymali jednego ze sprawców: 20-letniego mieszkańca Chrzanowa. W wyniku czynności wykrywczych  ustalono tożsamość drugiego  z mężczyzn: 28 – latka z Chrzanowa, którego  zatrzymano pięć dni później.

Obu mężczyznom przedstawiono łącznie 12 zarzutów, dot. m.in. kradzieży z włamaniem i usiłowaniem włamania. Grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.