Metodą „na hydraulika” seniorka straciła sporą sumę

Podczas spotkań z społeczeństwem czy za pośrednictwem mediów policjanci często przypominają o tym, aby nikomu nie przekazywać żadnych pieniędzy oraz, żeby nie wpuszczać nieznajomych do domów i mieszkań. Zdarzają się jeszcze jednak przypadki, gdzie niestety oszuści osiągają swój cel.

Do takiego zdarzenia doszło 15 października br. na jednym z osiedli w Chrzanowie, gdzie o  godz. 11:00 seniorka otworzyła oszustom drzwi swojego mieszkania. Stojący w nich kobieta i mężczyzna oświadczyli, że w bloku jest awaria i muszą dokonać sprawdzenia licznika wody i samej wody w łazience. Gdy nieznajomi zagadywali seniorkę  w łazience w tym czasie druga kobieta plądrowała szafki w pokoju. Niestety zanim właścicielka mieszkania zorientowała się, że mogą być to oszuści straciła sporą sumę pieniędzy. Jak się okazuje, oszuści dalej stosują stare metody działania.

Pamiętajmy. Nie wpuszczajmy nieznajomych do domów i mieszkań, nie przekazujmy nieznajomym żadnych pieniędzy. O każdym przypadku budzącym w nas podejrzenie oszustwa niezwłocznie informujmy Policję pod numerem 112.