Wypożyczalnie samochodów w Wielkiej Brytanii bardzo chętnie podejmują współpracę nie tylko ze swoimi rodakami, ale także z turystami, którzy przyjeżdżają na Wyspy, aby zwiedzać w trakcie urlopu. Jednak wiele firm wprowadza pewne ograniczenia np. w ofercie kierowanej do określonych docelowych grup klientów.

 

Samochód z wypożyczalni nie dla wszystkich?

Oczywiście oferta wypożyczalni samochodowych skierowana jest wyłącznie do osób posiadających odpowiednie uprawnienia do prowadzenia pojazdów określonej kategorii. W przypadku Wielkiej Brytanii wystarczy nasze krajowe prawo jazdy, choć niektóre firmy przychylniej patrzą na tych, którzy posiadają dokument europejski. Jednak żeby wynająć auto na wyspach, samo prawo jazdy to trochę za mało. Potrzeby będzie również dowód osobisty lub paszport, a także karta kredytowa. Niestety, realia są takie, że bez karty kredytowej wynajęcie samochodu może być nie tylko utrudnione, ale wręcz niemożliwe. Co ważne, karta kredytowa musi być własnością osoby, która wynajmuje samochód. W Polsce nie każdy posiada kartę kredytową, gdyż standardowym dokumentem wydawanym do indywidualnego rachunku bankowego jest karta debetowa, która z kartą kredytową nie ma nic wspólnego. Ponadto, wiele wypożyczalni na wyspach brytyjskich stawia kierowcom również ograniczenia ze względu na wiek. Młodzi kierowcy, zarówno ci, którzy dopiero co stali się pełnoletni, ale często i ci, którzy prawo jazdy posiadają od niedawna, mogą mieć nie lada problem z wynajęciem samochodu. Niektóre firmy w ogóle odmówią podjęcia współpracy, natomiast inne owszem, podpiszą umowę, jednak będzie ona zawierała klauzulę dotyczącą dodatkowej opłaty w związku z wiekiem czy krótkim okresem uprawnień.

 

Skąd wziąć informacje?

Wszystkie najważniejsze dla nas, jako klientów informacje oraz podstawowe warunki zawieranej umowy prezentowane są najczęściej za pośrednictwem strony internetowej. Wystarczy wejść np. tu https://cheap--escorts.co.uk i odnaleźć informacje, które nas interesują. Obok podstawowych, znajdują się tu często także wskazówki dotyczące pakietów dodatkowych, jak np. dodatkowy pakiet ubezpieczenia, czy kwestie regulujące miejsce oddania pojazdu. Ubezpieczenie to bardzo ciekawe oraz często korzystne rozwiązanie, jednak by w pełni chroniło nasz spokój oraz portfel, należy dokładnie zapoznać się z jego zapisami. Zdarza się bowiem, że firma ubezpieczeniowa owszem, pokrywa szkody wynikające z kradzieży lub uszkodzenia samochodu, ale np. przejmuje odpowiedzialność dopiero powyżej pewnej, określonej w umowie kwoty, lub nie obejmuje kwestii związanych z uszkodzeniem podwozia czy felg.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.