Serdecznie zapraszamy mieszkańców Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” do wzięcia udziału w realizacji przedsięwzięcia organizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska -Państwowy Instytut Badawczy (IOŚ-BIB), polegającego na określeniu ilości wytwarzanych bioodpadów komunalnych, poddawanych recyklingowi „u źródła”.

Badanie będzie trwało rok, począwszy od stycznia 2024 r. i będzie polegało na comiesięcznym określaniu ilości bioodpadów gromadzonych w przydomowych kompostownikach (np. ilość worków, pojemników czy naczyń o określonej pojemności).

Dla chętnych mieszkańców przewidziane są pojemniki o pojemności ok. 10 l, które ułatwią prowadzenie badania, a po zakończeniu projektu gadżety firmowe ZMGK.

Program będzie realizowany w związku z możliwością zaliczenia wszystkich wytwarzanych bioodpadów komunalnych poddawanych recyklingowi w gospodarstwach domowych „u źródła” do odpadów komunalnych poddanych ponownemu użyciu i recyklingowi. Pozwoli to na zwiększenie poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu wszystkich wytwarzanych odpadów komunalnych oraz wpłynie na uniknięcie lub ograniczenie ewentualnych kar finansowych z tytułu nieosiągania ww. poziomu.

Na zgłoszenia czekamy do 31.12.2023 r. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu (32) 62-32-908 wew. 25 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.