Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie uczestniczy w Programie Wieloletnim "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa", Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu wzmocnienie aktywności czytelniczej społeczeństwa oraz służy rozwojowi bibliotek w Polsce. Corocznie przyczynia się znacząco do zwiększenia atrakcyjności oferty czytelniczej bibliotek dzięki zwiększeniu zakupów nowości wydawniczych.
W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie otrzymała na ten cel dotację w wysokości 57 550 zł (pięćdziesiąt siedem tysięcy pięćset pięćdziesiąt złotych). Zakupione nowości wydawnicze trafią do naszych czytelników za pośrednictwem Wypożyczalni, Oddziału dla Dzieci, Działu Czytelń i Multimediów Biblioteki Głównej oraz wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

1380725170  1408372303 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.