Libiąż: Św. Mikołaj odwiedził Gminę Libiąż
Św. Mikołaj odwiedził Gminę Libiąż
Libiąskie Centrum Kultury w miesiącu grudniu tradycyjnie zorganizowało spotkania ze Świętym Mikołajem. W sali kinowej LCK dzieci szkolne w prezencie obejrzały spektakl Pan Antenka i srebrny kubraczek” w wykonaniu aktorów Teatru TRIP.
Później Mikołaj spotkał się z każdą klasą i uciął sobie miłą pogawędkę z uczniami, częstując ich przy okazji łakociami.
W Świetlicy w Gromcu, najmłodsi mieszkańcy zaskoczyli św. Mikołaja pięknie przygotowanymi pracami plastycznymi, wykonanymi podczas wcześniejszych warsztatów. Następnie prezentowali ulubieńcowi swoje nieprzeciętne talenty wokalne, artystyczne, a nawet akrobatyczne. Opowiedzieli też o swoich zainteresowaniach. Mikołaj obdarował ich w zamian słodyczami i jak najbardziej zasłużonymi prezentami.
Kolejnym miejscem odwiedzin św. Mikołaja była świetlica w Kosówkach. Oczekująca tam gromadka najmłodszych chętnie bawiła się z Mikołajem w przygotowane gry i zabawy. Były też wspólne tańce, w tym nauka popularnych kaczuch”, a także przygotowany przez Mikołaja quiz, polegający na odgadywaniu prezentowanych wierszem bohaterów bajek
i baśni. Zwieńczeniem udanego spotkania był uśmiech na każdej dziecięcej buzi oraz tradycyjne wręczenie prezentów.
W Domu Kultury w Żarkach z okazji mikołajek zorganizowano imprezę Fabryka Świętego Mikołaja”. W ramach tego spotkania najmłodsi wzięli udział w ciekawych warsztatach plastycznych w wyniku których powstały piękne ozdoby choinkowe. Dzięki pomocy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Żarkach, dzieci przygotowały też świąteczne ciasteczka. W nagrodę za swą pracowitość obejrzały teatrzyk pt. Królowa Śniegu” w wykonaniu Studia Małych Form Teatralnych w Trzebini i oczywiście otrzymały wyczekiwane prezenty. Zabawa była przednia, a wspomnienia ze spotkania z Mikołajem wystarczą z pewnością na cały rok.
Strona Urzędu Miejskiego w Libiążu,
libiaz.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=3506⟨=pl
Autor: -