Na swoim koncie ma już pięć wydanych tomików poezji. Ciągle się rozwija i od 10 lat swoje życie poświęca pasji. Jej wiersze znajdują się również w antologiach poezji. Należy do grup poetyckich „Cumulus” i „Wiklina”.  Bogaty dorobek libiąskiej poetki można było podziwiać w Libiąskim Centrum Kultury.

 

Drugi w historii autorski wieczór w rodzinnym mieście zgromadził w kawiarni „Nisza” komplet miłośników twórczości poetki, na czele z Burmistrzem Libiąża Jackiem Latko. Spotkanie zatytułowane „Majowe inspiracje” było kwintesencją jej dotychczasowych dokonań. Bogusława Chwierut przedstawiła każdy z pięciu wydanych tomików.
Jej przygoda z poezją w zasadzie rozpoczęła się pisaniem listów miłosnych z krótkimi wierszykami w imieniu koleżanek. – Poważniej za pisanie wierszy wzięłam się 13 lat temu, a były to krótkie rymowanki. Znajoma namówiła mnie do ich wydania i tak ukazał się Babski Comber. Postanowiłam pójść za ciosem. Wstąpiłam do chrzanowskiej grupy poetyckiej i dopiero wtedy  uświadamiłam sobie jak wiele pracy przede mną – wspomina B. Chwierut.
Czwartym i piątym tomikiem libiążanki były wydane równolegle „Chaos” i „Śladami Jezusa”. Pierwszy z nich to zbiór miniatur o esencji miłości, a drugi to poezja religijna. Utwory jej autorstwa znalazły się m.in. w Antologii Poezji Miłosnej, Antologii Poezji Współczesnej. Jest zapraszana na wiele wydarzeń i warsztatów tej dziedziny sztuki.
Bogusława Chwierut podjęła współpracę z należącą do „Cumulusa Urszulą Siarczyńską – poetką, wokalistką i kompozytorką,”, która w „Niszy” wspólnie z Marią Chruściel przedstawiła muzyczne interpretacje dzieł libiąskiej poetki.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również