Przed nowym rokiem szkolnym rodzice śpieszą zatem z zakupem książek, najpotrzebniejszych przyborów, a niedługo po rozpoczęciu nauki czekają ich kolejne koszty – komitet rodzicielski, podręczniki językowe, wycieczki szkolne czy ubezpieczenie dla dziecka.

Nic zatem dziwnego, że wielu rodziców stara się obniżać wydatki związane ze szkołą – szczególnie ci, którzy posyłają kilkoro dzieci do szkoły. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie szkolne jest niezwykle ważne dla naszych dzieci i nie powinno się z nich rezygnować. Jest to jednak wydatek, który można zaplanować samemu.

 

Po co właściwie polisa szkolna?

Przeciętnie w roku szkolnym na terenie całej Polski dochodzi do około 80 tys. wypadków. Najwięcej z nich ma miejsce w szkołach podstawowych – im młodsze dzieci, tym mniejsza umiejętność przewidywania konsekwencji swoich czynów oraz większa aktywność ruchowa. Prowadzi to bardzo często do pobytów w szpitalu, złamanych kończyn, innych urazów ciała, wstrząśnienia mózgu, pogryzienia przez kleszcze lub zwierzęta czy chorób.

Polisa szkolna NNW to produkt ochronny, najczęściej oferowany przez szkołę, który ma zabezpieczyć życie i zdrowie naszego dziecka przez całą dobę – na terenie szkoły i poza nim.

Jednak ubezpieczenie, które proponuje szkoła to produkt kierowany do wszystkich rodziców, przez co jego cena musi być dostosowana do możliwości finansowych zarówno osób mniej, jak i bardziej zamożnych. Taka uśredniona cena powoduje, że zarówno zakres ubezpieczenia może być mniejszy, jak i kwota sumy ubezpieczenia może okazać się niesatysfakcjonująca.

Nie wszyscy jednak rodzice wiedzą o tym, że poza placówką szkolną można samodzielnie zakupić ubezpieczenie NNW dla dziecka. Jeżeli rodzice uznają, że szkolna oferta nie spełnia ich wymagań, wówczas warto wziąć sprawę we własne ręce i samemu znaleźć dobrą ofertę.

 

Gdzie szukać dobrej polisy dla dziecka?

Przede wszystkim dobrze jest szukać oferty w sprawdzonych i wiarygodnych źródłach. A są nimi strony poświęcone tematyce ubezpieczeniowej – np. rankingi ubezpieczeniowe.

Należy pamiętać, że strona konkretnego ubezpieczyciela przedstawia zazwyczaj tylko część informacji o produkcie, a ponadto nie daje szansy na porównanie jej z innymi ofertami.

Jeśli zatem interesuje nas ubezpieczenie szkolne PZU na www.rankingubezpieczennazycie.pl, możemy mieć pewność, że znalezione na stronie informacje będą rzetelne i sprawdzone. Dowiedzieć się możemy wówczas, że ubezpieczenie PZU jest skierowane nie tylko do dzieci w wieku szkolnym, lecz również dla dzieci uczęszczających do żłobka, przedszkola, wychowanków domów dziecka, podopiecznych świetlic oraz innych placówek dla dzieci i młodzieży.

Wspomniana oferta obejmuje ochronę całodobową, na terenie placówki szkolnej oraz poza nią – w czasie wolnym od zajęć oraz w czasie wakacji. Grupa PZU gwarantuje ochronę w sytuacjach następujących:

  • Omdlenie i atak padaczki;

  • Złamanie oraz zwichnięcie;

  • Pogryzienie, ukąszenie oraz pokąsanie;

  • Sepsa, zawał serca lub krwotok śródczaszkowy;

  • Nieszczęśliwy wypadek jak np. wybicie zęba, zatrzaśnięcie palca drzwiami, czy uszkodzenie ciała wymagające szycia rany.

Ponadto grupa PZU gwarantuje również inne formy pomocy dla dziecka i rodziców:

  • Pomoc psychologa;

  • Transport medyczny;

  • Pomoc medyczną, tj. wizyta lekarza lub pielęgniarki w domu;

  • Pomoc pielęgnacyjną po pobycie w szpitalu;

  • Dostawę drobnego sprzętu rehabilitacyjnego lub medycznego na skierowanie lekarza;

  • Konsultację na infolinii medycznej;

  • Pomoc rehabilitacyjną.

Samodzielnie zakupione ubezpieczenie pozwala również dokupić odpowiednie rozszerzenia czyli umowy dodatkowe. Mogą one dotyczyć tych obszarów, w których najbardziej zagrożone jest nasze dziecko – poważna choroba, pobyt w szpitalu czy śmierć rodzica. Rozszerzenia wybieramy dobrowolnie, warto je przeanalizować i dopasować do realnych zagrożeń.

Mając możliwość porównania ofert, możemy dowiedzieć się wiele o możliwościach polisy dla dziecka. Nie musi to być klasyczne ubezpieczenie, gwarantujące odszkodowanie za załamanie ręki czy nogi, lecz produkt wielofunkcyjny, który zapewni, jak wspomniane wyżej PZU, pomoc psychologa po wypadku lub transport medyczny w razie konieczności.

 

Polisy NNW szukaj przez porównywarkę

Jeśli ranking nie okazał się wystarczająco pomocny, można również skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Jest to narzędzie przygotowane przez specjalistów w branży ubezpieczeniowej.

Wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym podaje się informacje o szukanym produkcie (suma ubezpieczenia, ubezpieczenie indywidualne czy dla dziecka itp.) oraz dane kontaktowe. Na podstawie formularzu specjaliści opracowują listę najlepiej dopasowanych ofert, po czym kontaktuje się z nami konsultant w celu przedstawienia oferty. Rozmowa z nim nie jest zobowiązująca, ale warto wysłuchać wszystkich informacji o ofercie. Konsultant ma również możliwość umówienia nas z agentem w dowolnie wskazanym przez nas miejscu (również w naszym domu), co znacznie ułatwia zakup.

 

Dwa ubezpieczenia na życie to dwa odszkodowania

Jeśli już zakupiliśmy ubezpieczenie NNW w szkole, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić dodatkowe samodzielnie. Wówczas tak zakupiona polisa na życie online (www.rankingubezpieczennazycie.pl) zagwarantuje dodatkowe – drugie odszkodowanie. Podwójne odszkodowanie to większa kwota, którą otrzyma nasze dziecko. Może ona zarówno w odzyskaniu zdrowia, jak i sprawności dziecka, jak i może być wykorzystana na inny cel, o którym marzy nasza pociecha: wyjazd na obóz za granicą, szkoła językowa czy drogi sprzęt sportowy.