Czym jest pisuar bezwodny i czy warto go mieć w domu?

Bezwodny pisuar to ekologiczne rozwiązanie, które coraz częściej znajduje zastosowanie w męskich toaletach. Specjalna konstrukcja bez spłuczki zapewnia bardzo dużą higienę użytkowania. Bezwodny system daje również możliwość zaoszczędzenia na rachunkach.

Co to jest pisuar bezwodny i jak działa?

Pisuar bezwodny to innowacyjna alternatywa dla klasycznego, męskiego WC. Cechą charakterystyczną tego typu modeli jest to, że nie posiadają one żadnych spłuczek. Z tego też względu pisuary bezwodne są wyprofilowane tak, aby mocz mógł spłynąć po ich ściankach swobodnie i samodzielnie w odmęty odpływu. Brak mechanizmu, który spuszcza wodę ma jeszcze kilka zalet. Dzięki temu pisuary bez spłuczek są znacznie mniej podatne na awarie i zapewniają większą higienę, ponieważ użytkownik korzysta z nich w pełni bezdotykowo.

Co więcej, cała konstrukcja pisuaru bezwodnego jest zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższe standardy higieny. W muszli znajduje się specjalny adapter z zaworem w formie membrany. Ma on prostą funkcjonalność – przepuszcza mocz do odpływu i jednocześnie blokuje nieprzyjemne zapachy, które mogą wydostawać się z jego wnętrza. Dzięki temu do łazienki nie przedostaje się odór uryny bądź woń z kanalizacji. Adapter należy wymieniać, ale taka konieczność jest bardzo rzadka. Membrana ulega zużyciu dopiero po upływie około 12 miesięcy.

Jakie są zalety posiadania bezwodnych pisuarów?

Montaż pisuaru bezwodnego może przynieść naprawdę wiele korzyści. Związane są one zarówno z oszczędnością, jak i higieną czy w końcu ekologicznym podejściem do życia. Użytkowanie pisuaru bez spłuczki drastycznie zmniejsza zużycie wody. Tradycyjna armatura pisuarowa jednorazowo może pobierać nawet 6 litrów. W perspektywie dziennej, miesięcznej czy rocznej jest to naprawdę bardzo dużo.

Bezwodny pisuar – jak sugeruje jego nazwa – nie zużywa ani jednej kropli wody. Korzystanie z takiego urządzenia ma więc pozytywny wpływ na środowisko, a także portfel właściciela pisuaru. Ograniczenie zużycia wody będzie oznaczało zmniejszenie rachunków oraz możliwość zaoszczędzenia.

Wykluczenie wody z obiegu ma jeszcze jeden pozytyw. Jeśli mocz nie łączy się z cieczą, to nie wytrąca się kamień. Ta sama zależność dotyczy również soli moczowych. Brak tych osadów sprawia, że odpływy pozostają drożne i nie zachodzi potrzeba wykonywania częstego serwisu toalety. Poza tym eliminacja wody wpływa także na ograniczenie możliwości namnażania się bakterii. Te mikroorganizmy często występują w tradycyjnych pisuarach, ponieważ rozwijają się właśnie w wilgotnych warunkach.

Po bezwodne pisuary zapraszamy na ecouse.pl