Na komedię w reż. Artura Barcisia zapraszamy 29 listopada 2019 r..godz.. 19.00. Czas trwania: 90 min. Bilety w cenie od 75 zł dostępne w Informacji MOKSiR tel. 32 623 30 86 oraz kupbilecik.pl. Bilety grupowe: tel. 608 587 192.


Komedia w reżyserii wybitnego aktora i reżysera Artura Barcisia, nagrodzonego m.in. prestiżową Złotą Maską. \"Ściana\" na podstawie znakomitego tekstu Sébastien\'a Thiéry\'ego łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu. Dialog klienta z pracownikiem banku urasta do rangi rozmowy o kondycji współczesnego człowieka oraz uniwersalnych wartościach i zjawiskach tak jak wolność, godność, względność sukcesu czy globalizacja. 45-letni Jacek, agent nieruchomości chce wypłacić pieniądze w banku i dowiaduje się, że w związku z zakupieniem tegoż przez hinduską firmę podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu...Sztuka nawiązuje luźno do bardzo różnych poetyk. Skojarzenia z kafkowskim \"Procesem\" oraz filmem \"Truman Show\" odnoszą się do sytuacji bez wyjścia. Bohater zostaje uwięziony w banku i uznany za przestępcę, gdyż za dużo zarabia, a to w Indiach jest karalne... z racji na \"wysoki współczynnik awansu społecznego\" uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia, przez furię, po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.