Bieg Kościuszkowski w Bolęcinie: uczczono patrona szkoły
Szkoła Podstawowa w Bolęcinie zorganizowała wyjątkowe wydarzenie, aby uczcić swojego patrona, Tadeusza Kościuszkę. Uczniowie i młodzież z kilku szkół rywalizowali w I Biegu Kościuszkowskim, który odbył się 6 czerwca w malowniczej Puszczy Dulowskiej.
  1. Organizacja I Biegu Kościuszkowskiego.
  2. Uczestnictwo uczniów i młodzieży z kilku szkół.
  3. Zwycięstwo szkół w dwóch kategoriach.
  4. Wsparcie medyczne i patronat Burmistrza.

W biegu sztafetowym, który obejmował łączny dystans 1 794 metrów, wzięli udział uczniowie z różnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rywalizowali nie tylko w bieganiu, ale również w quizie wiedzy na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, nr 6 i nr 8 w Trzebini, a także młodzież z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini, ZST „Fablok” w Chrzanowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Parasol” w Trzebini.

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini, zdobywając uznanie za swoją determinację i wiedzę. Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych emocje sięgnęły zenitu podczas dogrywki, w której zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini. Zdobyli oni tytuł zwycięzcy oraz puchar przechodni, który będzie przypominał o ich sukcesie przez cały rok.

Impreza była nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również okazją do integracji młodzieży z różnych szkół, promując zdrowy styl życia i wiedzę historyczną. Wsparcie medyczne podczas wydarzenia zapewnili uczniowie klas medycznych Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Parasol” w Trzebini pod opieką Anny Dudy, co dodało imprezie profesjonalizmu i bezpieczeństwa.

Wydarzenie zyskało także honorowy patronat Burmistrza Miasta Jarosława Okoczuka, co podkreśliło jego znaczenie dla lokalnej społeczności. Organizatorzy mają nadzieję, że I Bieg Kościuszkowski stanie się coroczną tradycją, która będzie integrować uczniów i promować wartości związane z postacią Tadeusza Kościuszki.


Na podstawie: Urząd Miasta w Trzebini