Poniżej przedstawiamy obrazkowo przedstawioną tabelkę z odpowiedziami na pytania zadane kandydatom - linki do pełnych odpowiedzi pod grafiką.

Zachęcamy szczególnie do wypełnienia kwestionariusza preferencji wyborczych przez oddaniem głosu. Obecne wyniki sondaży wyborczych pokazują jednoznacznie, że Polacy głosują na twarz czasami (nie wiedząc) zupełnie nie zgadzając się z poglądami danego kandydata.

Wypełnij kwestionariusz wyborczy, który ukaże zgodność Twoich poglądów z faktycznymi poglądami poszczególnych kandydatów - http://www.test-wyborczy.pl

Zapoznaj się następnie z wynikami tego kwestionariusza.

Jak wynika ze strony test-wyborczy.pl wypełnionej już przez ponad 160 tysięcy osób chęć oddania głosu a zbieżność z poglądami swojego kandydata bardzo się rozmijają. Tylko wyborcy Janusza Korwina-Mikke oraz Andrzeja Leppera przekroczyli zgodność 50% co znaczy, że na prawdę wiedzą na kogo chcą głosować i znają program wyborczy swojego kandydata. Natomiast tylko 9,6% osób chcących postawić krzyżyk przy Bronisławie Komorowskim i zaledwie 1,6% przy Jarosławie Kaczyńskim faktycznie zgadza się z ich poglądami. Nie są to uogólnienia tylko fakt sprawdzony na podstawie wypełnionego przez nich kwestionariusza.

Stąd też apel o zapoznanie się z poglądami, poszukanie wyjaśnień dlaczego takie są (linki pod tabelką).

Obejrzyj również debatę kandydatów na Uniwersytecie Warszawskim gdzie razem w jednym miejscu mogli odpowiedzieć na te same pytania na żywo, bez przygotowania, przy kamerach. Link do debaty (kliknij).

Pamiętaj - Twój głos ma także znaczenie

W tych wyborach będą dwie tury. W pierwszej głosuj wedle swoich poglądów. Drugą zostaw sobie na tzw. mniejsze zło.

Wyjaśnienie każdej z postawionych odpowiedzi znajduje się na stronie TVN24: