W czwartek 15 lipca 2010 r. w sali balowej restauracji Steskal w Nowym Targu o godz. 20 odbędzie się wojewódzki finał wyborów renomowanego konkursu piękności Miss Polonia Małopolski 2010. Pierwszy raz na Podhalu! Swoją miss wybierać też mogą internauci na portalu www.malopolskaonline.pl.

Organizatorem gali jest Podhalańska Agencja Reklamowo - Artystyczna „PARA” z Nowego Targu - licencjonowany przedstawiciel konkursu Miss Polonia, a honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Nowego Targu - Marek Fryźlewicz.

O tytuł najpiękniejszej panny województwa ubiegać będzie się 15 dziewcząt w wieku 18-25 lat reprezentujących m.in. powiat nowosądecki, limanowski, krakowski, suski, olkuski, a także nowotarski i tatrzański. Finalistki te są laureatkami wyborów regionalnych, bądź uzyskały prawo udziału w wyborach na podstawie zgłoszeń i castingów.

Kandydatki zaprezentują się zgromadzonej publiczności i jury w trzech odsłonach. Najpierw wystąpią w strojach inspirowanych góralszczyzną autorstwa Andrzeja Siekierki - utytułowanego projektanta mody z Podhala, następnie pojawią się w sukniach koktajlowych, a w trzecim wyjściu w strojach kąpielowych. Będą walczyć o tytuł najpiękniejszej w Małopolsce, prawo awansu do ćwierćfinału konkursu Miss Polonia oraz nagrody rzeczowe.

W trakcie gali na ponad dwudziestometrowym wybiegu wystąpią również modelki z całego województwa. Gościem specjalnym będzie też Zuzanna Brończyk, która końcem czerwca wygrała finał pierwszej edycji telewizyjnego konkursu na „Supermodelkę”, a jest mieszkanką Małopolski. Zobaczymy kolekcje m.in. Tomasza Bełciaka z Lasku koło Nowego Targu - absolwenta krakowskiej SAPU, który wystąpi ze swoją najnowszą, już trzecią kolekcją „Night Clubbing” inspirowaną światową ikoną mody popkultury lat 80. - Grace Jones. Pokazana zostanie także awangardowa kolekcja dyplomowa Pat Guzik "Over The Rainbow", nagrodzona podczas Cracow Fashion Awards stypendium w Academy of Design and Haute Couture w Walencji. Kolekcja ta została dostrzeżona i zaprezentowana również w Hanowerze oraz w Rydze. Pojawi się też zmysłowa kolekcja bielizny Samanty. W programie gali zaplanowano również mini recital Beaty Węglarz - wokalistki grupy Taryfa Nocna Band i laureatki telewizyjnego programu „Droga do gwiazd”.

Bilety w cenie 40 zł od osoby można kupić w Kodak Express przy Rynku 33 w Nowym Targu. Rezerwacja telefoniczna: 501 251 931.

Sponsorami gali są: producent bielizny - firma Samanta z Makowa Podhalańskiego, producent odzieży skórzanej - firma Kubicz z Nowego Targu, biuro podróży Turbacz w Nowym Targu, salon kosmetyczny La Belle w Nowym Targu, studio fotograficzne Lumitophoto z Krakowa, nowotarski salon fryzjerski Afrodyta oraz firma Steskal w Nowym Targu.

Aby oddać głos, należy wejść na stronę główną Małopolskiego Portalu Informacyjnego www.malopolskaonline.pl, a następnie przejść do części poświęconej prezentacji kandydatek i głosowaniu.
Głosowanie wymaga podania adresu e-mail, na który zaraz po oddaniu głosu wysłana zostanie wiadomość z linkiem, którego kliknięcie potwierdza oddanie głosu. Tylko potwierdzone w ten sposób głosy będą ważne. Każdy ma prawo do oddania jednego głosu.