Ratownicy z libiąskiej kopalni "Janina" i jaworznickiego "Sobieskiego" są najskuteczniejsi na świecie. Udowodnili to przywożąc złoto z Międzynarodowych Zawodów Zastępów Ratowniczych w Australii.

- Pokonaliśmy kolegów ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Indii, Rosji, Autralii i dwa zespoły z Polski - nie kryje dumy Leszek Gąsiorek, zastępca kierownika Ruchu Zakładu Górniczego "Janina".

Podkreśla, że zawody były przygotowane bardzo profesjonalnie, a konkurencje nie należały do prostych.

Musieliśmy spenetrować wyrobiska górnicze w wirtualnej rzeczywistości - wyjaśnia Gąsiorek. Tłumaczy, że ratownicy poruszali się wewnątrz wielkiego walca w wymiarze 5D. - Efekt był realistyczny - przekonuje. O ile sprzęt libiąskich górników nie odbiega jakością od sprzętu australijskich kolegów, o tyle ich warunki geologiczne są na wiele niższym poziomie.

- Jesteśmy za to najlepiej na świecie przygotowani do akcji ratowniczych - podkreśla Gąsiorek. Przypomina, że ostatni raz załoga sprawdziła się przed dwoma laty podczas pożaru ściany kopalni pod ziemią. Udało się opanować sytuację. Nie było ofiar.


Zwycięscy ratownicy z kopalń "Sobieski" i "Janina"

Źródło: chrzanow.naszemiasto.pl

tekst: Magdalena Balicka
fot. Archiwum Leszka Gąsiorka

Komentarze   
0 #1 Behemot 2010-11-26 21:54
Gratulacje dla zwycięzców! :-)
Cytować
0 #2 OLA:: 2010-11-27 08:15
Brawa , mają się czym pochwalić:-*
Cytować
0 #3 pc 2010-11-27 18:39
Brakuje części artykułu czy z moim wzrokiem coś nie teges ...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.