W dniu 19.12.20100 roku około 21.50 mieszkaniec Chrzanowa powiadomił Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie o włamaniu do piwnic na terenie Chrzanowa.

- Jak ustalono nieznany sprawca włamał się do piwnic znajdujących się przy ul. Trzebińskiej, skąd następnie dokonał kradzieży piłki sportowe, oraz silnika elektrycznego wartości 220 złotych - poinformował Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. - Trwają poszukiwania sprawcy - dodał.


Bezpieczna piwnica - komunikat Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie:

W ostatnim okresie czasu na terenie powiatu chrzanowskiego odnotowano kilka przypadków włamań do piwnic. Sprawcy ze standardowo zabezpieczonych piwnic kradli przechowywane tam wartościowe przedmioty jak na przykład: rower, sprzęt sportowy lub sprzęt wędkarski.

Dlatego też, aby utrudnić sprawcom włamania się do piwnic prosimy mieszkańców, aby pamiętali o kilku podstawowych zasadach, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo naszej piwnicy i będącego tam mienia:

  • zamykajmy drzwi klatki schodowej,
  • przestrzegajmy dyscypliny przy zamykaniu drzwi prowadzących do piwnicy i właściwym korzystaniu z domofonu,
  • w drzwiach piwnicy użyj kłódki z atestem lub specjalnej kłódki antywłamaniowej,
  • zwróć uwagę na obce osoby kręcące się po klatce schodowej i piwnicy,
  • czujność sąsiedzka zdecydowanie utrudnia dokonanie włamania i kradzieży,
  • ubezpiecz piwnice w stosownej firmie.


O wszelkich spostrzeżeniach dotyczących powyższego tematu należy informować niezwłocznie policjantów chrzanowskiej policji dyżurujących pod numerem telefonu alarmowego 997 lub 112 i pod numer telefonu 32 62-46-255

Komentarze   
0 #1 OLA:: 2010-12-23 04:40
Nie tylko do piwnic, kradną dekle ze studzienek kanalizacyjnych na osiedlach.(złom iarze):cry:
Cytować
0 #2 bsb libiaza 2012-04-01 05:51
kradniemmy co się da libiaza
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.