Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie przed niebezpiecznym zjawiskiem meteorologicznym.

- Na przeważającym obszarze województwa prognozowany jest stopniowy spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -1°C do -4°C - informuje dyżurny synoptyk Michał Solarz.

Ostrzeżenie obowiązuje od dnia dzisiejszego, od godziny 18:00 do jutra (21 stycznia) do godziny 9:00. Meteorolodzy wydali komunikat z 90% prawdopodobieństwem wystąpienia.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie ostrzega również o możliwych marznących opadach deszczu powodujących gołoledź.

W takich warunkach należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności poruszając się zarówno samochodem, jak i pieszo, po oblodzonym poboczu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio