Elektrownię w Trzebini-Sierszy czeka duża inwestycja. Już od 2015 roku ma ruszyć budowa bloku energetycznego o mocy 800-900 megawatów. Jak szacują przedstawiciele elektrowni, inwestycja pochłonie aż sześć miliardów złotych.

Głównie o tym gigantycznym przedsięwzięciu dyskutowali w Dworze Zieleniewskich urzędnicy oraz energetycy z naszego terenu. Gościem specjalnym był minister skarbu Aleksander Grad. Towarzyszył mu Dariusz Lubera, prezes grupy Tauron. Zapewniał on, że obecne bloki energetyczne są już po gruntownej odnowie, a ich żywotność szacuje się jeszcze na kolejne trzydzieści lat. Nowy blok energetyczny ma zastąpić kilka starszych. Nie wiadomo jeszcze z jakiego rodzaju paliwa będzie korzystał.

Inwestycja w Sierszy w nowy blok energetyczny na 6 miliardów złotych to umocnienie znaczenia naszej Rafinerii dla Grupy Orlen w Polsce Południowej - powiedział po spotkaniu Stanisław Szczurek. Pochwalił się także, że inwestycje w rozwój produkcji i logistyki Orlen Oil oto efekty jego blisko dwu letnich zabiegów w Ministerstwie Skarbu Państwa, Grupie Tauron i Orlen.

Wszystkie te inwestycje są szansą na znaczący rozwój infrastrukturalny, choćby droga Bukowno - Węzeł Baliński potwierdzone przez uczestniczącego w spotkaniu Marka Sowę, nowego Marszałka Województwa Małopolskiego.

Stanisław Szczurek, Aleksander Grad, Adam Leszkiewicz, Marek Sowa, Janusz Sepioł podczas spotkania.

 

Źródło:
/ Chrzanowski24.pl