Od dwóch lat Patryk Chełczyński z Libiąża jest przykuty do łóżka. Sparaliżowany 17-latek stracił zdrowie, ratując tonącego w rzece kolegę z gimnazjum. Tamten przeżył, Patryk nadal walczy o życie. Pomocną dłoń wyciągają hodowcy owczarków niemieckich z Libiąża. Organizują dla chłopca zbiórkę i licytację.

Lekarze nie dają nastolatkowi zbyt wielkich nadziei na całkowite wyleczenie, ale jest szansa, że chłopiec któregoś dnia stanie na własnych nogach i jak dawniej zagra w ulubionego ping-ponga. By marzenia Patryka o tym się spełniły, potrzebna jest długa i kosztowna rehabilitacja, na którą państwa Chełczyńskich, rodziców nastolatka, nie stać.

- Ze skromnej pensji męża trudno przeżyć sześcioosobowej rodzinie - mówi łamiącym się głosem pani Renata, mama Patryka. Rehabilitacja syna kosztuje miesięcznie 2,5 tys. zł. Do tego potrzebne są leki i leczenie przykurczy w rękach. To kolejne 3 tys. zł. - Bez pomocy ludzi dobrej woli nie bylibyśmy w stanie zapewnić naszemu dziecku odpowiedniej opieki - mówi kobieta. Sił dodają jej postępy w leczeniu Patryka. - Gdy wyszedł ze szpitala, był jak roślinka.

Nie trzymał głowy w pionie. Teraz rusza rękami, pije ze szklanki i je z łyżeczki, a nie przez rurkę - cieszy się pani Renata. Jest przekonana, że jej syn rozumie wszystko, co się do niego mówi. Z zaciekawieniem ogląda telewizor i śledzi wzrokiem napisy. Kobieta wierzy, że Patryk wyzdrowiałby szybciej, gdyby pojechał na turnus rehabilitacyjny do krakowskiej kliniki. Ten kosztuje jednak aż 20 tys. zł.

Jest szansa, że uda się sfinansować wyjazd chłopca do lecznicy. Pomocną dłoń wyciągają właśnie hodowcy owczarków niemieckich z libiąskiego klubu "Z szacht libiąskich". 24 października (niedziela) na stadionie sportowym MORS organizują wystawę charytatywną owczarków. Podczas występów kudłatych czworonogów odbędzie się także licytacja szczeniaka. Dochód ze sprzedaży pieska przeznaczony zostanie na leczenie Patryka.

- Cena wywoławcza to 500 zł. Liczymy na hojność miłośników tych psiaków. Mogą zyskać nie tylko wiernego przyjaciela, ale także pomóc choremu chłopcu - przekonuje Jacek Szumniak, jeden z organizatorów wystawy. Podczas imprezy sprzedawane będą także symboliczne cegiełki.
Nie może Cię tam zabraknąć. Liczy się każda złotówka!

II Libiąska Wystawa Charytatywna Psów


Po raz drugi w historii w Libiążu gościć będą hodowcy psów rasy owczarek niemiecki z całej Polski. 24.10.2010 w godzinach 10:00 – 15:00 na stadionie sportowym MORS im. Solidarności 1980 odbędzie się II Libiąska Wystawa Charytatywna Owczarków Niemieckich. Organizatorami imprezy są Burmistrz Libiąża Jacek Latko, Grupa Hodowców Owczarka Niemieckiego i Libiąskie Centrum Kultury.

Czworonogi będą rywalizować o miano najlepszego w poszczególnych klasach wystawowych. Podczas wystawy odbędzie się także licytacja szczeniaka owczarka niemieckiego, z której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację libiążanina Patryka Chełczyńskiego.

Michael Jackson dla Patryka Chełczyńskiego

Libiąskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 22 października o godz. 17:00 na Musical „Michael Jackson live forever”. W wyreżyserowanym przez Agatę Kulig spektaklu, występują uczniowie i absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. KK. Baczyńskiego w Chrzanowie. Całkowity dochód z tej imprezy zostanie przekazany na rzecz leczenia i rehabilitacji 17-letniego Patryka Chełczyńskiego. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w dniach 18-22 października br. w godz. 15:00 – 17:00 w Libiąskim Centrum Kultury.

Źródło: chrzanow.naszemiasto.pl

tekst: Magdalena Balicka
fot.Magdalena Balicka
źródło: Libiąskie Centrum Kultury