W dniu 06.12.2010 roku około godziny 17.10 w miejscowości Kwaczała na ulicy Piaskowej gm. Alwernia doszło do zdarzenia drogowego w którym kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra jadąc ulicą Piaskowa nie dostosował prędkości do panujących warunków w wyniku czego zjechał z drogi i potrącił dwójkę idących dzieci, które następnie zostały przygniecione do ogrodzenia posesji. Kierujący nie udzielając pomocy medycznej odjechał z miejsca zdarzenia - relacjonuje Robert Matyasik, Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Ranna została dwójka nieletnich dzieci mieszkających na terenie Kwaczały: to jest dziewczynka lat 9 i chłopczyk lat 10. Dzieci przewieziono do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, gdzie zostały hospitalizowane.

W wyniku podjętych przez policjantów czynności ustalono, a następnie zatrzymano w miejscu zamieszkania kierującego samochodem marki opel, którym okazał się 21 letni mieszkaniec Kwaczały. Kierowca był w stanie nietrzeźwym miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Sprawca wypadku drogowego został zatrzymany w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Chrzanowie.

Trwają dalsze czynności w sprawie tego zdarzenia drogowego.Fot. Archiwum Polskapresse