http://m.onet.pl/_m/a1ffa04a71b7f379d3a4a3af596bfef3,14,1.jpg

W godzinach popołudniowych sala "operacyjna" chrzanowskiego Urzędu Skarbowego wypełnia się po brzegi.

Rozliczenia roczne, deklaracje podatkowe które składamy do urzędu skarbowego to gorący okres dla jego obsługi, ale także nierzadko bardzo nerwowy dla osób składających PITy. Mimo iż mamy możliwość wrzucenia zeznania podatkowego do specjalnie przygotowanej w urzędzie skrzynki lub po prostu wysłania go listem poleconym za pośrednictwem poczty to jednak wolimy odstać swoje przy okienku i osobiście oddać PIT. Dlaczego tak się dzieje? Wszyscy zgodnie twierdzą że dzięki temu mamy możliwość szybkiej weryfikacji formularza przez doświadczonego urzędnika skarbówki który zwróci nam uwagę na popełnione błędy oraz mamy 100% pewność dostarczenia deklaracji.

Jakie najczęściej błędy popełniamy? Co roku sytuacja jest ta sama, zapominamy przede wszystkim o podpisaniu formularza, jeśli jesteśmy obecni na miejscu to robimy to w pośpiechu przy okienku, gorzej jeśli oddaje ktoś za nas, wtedy czeka nas kolejna wizyta przed okienkiem.

Urzędnicy skarbówki proszą aby nie czekać na ostatnią chwilę i już teraz pozałatwiać sprawy związane z deklaracjami podatkowymi, ale także co równie ważne dopilnowaniem formalności związanych z podaniem informacji o aktualności naszego dowodu tożsamości oraz konta bankowego. A zatem pamiętajmy: do 2 maja 2011 r. (poniedziałek, 30 kwiecień przypada w sobotę) składać należy PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38.

W najbliższą sobotę (5 marca) zorganizowany zostanie "Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym w Chrzanowie.

Jak można dowiedzieć się ze strony US Chrzanów tego dnia w godzinach od 9:00 do 13:00 będą udzielane wszelkiego rodzaju informacje na temat ulg podatkowych i rozliczeń, dochodów z zagranicy, oraz jak poprawnie składać zeznania podatkowe przez internet, urzędnicy przybliżą specyfikę pracy Urzędu Skarbowego, oraz oczywiście będą przyjmować zeznania podatkowe. Do wzięcia udziału w "dniu otwartym" serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych Naczelnik Urzędu Skarbowego w Chrzanowie.

Komentarze   
0 #1 Iza 2011-03-04 21:04
Popołudniowych? Dzisiaj byłam przed 12 by wziąć druki i ciężko było się dopchać po nie. Najbardziej podobał mi się komentarz jednej osoby, która przyszła "e jakaś godzina czekania"- optymista :-)Kolejka znacznie dłuższa niż na godzinę.
W zeszłym roku, pamiętam, ludzie od przed 6 stali i zajmowali kolejkę
Cytować
0 #2 kusto 2011-03-04 21:29
przełom daleko za wami http://www.przelom.pl/przelom-online/6210/CHRZANOW-W-sobote-urzad-skarbowy-zaprasza-na-dzien-otwarty/ ;-)
a ty zatopionq mogłaś przyjść o 8smej rano, wtedy puchy
Cytować
0 #3 Iza 2011-03-04 22:25
Puchy w sensie, ze pusto? Na razie pit sie musi rozliczyć a potem będzie myślenie o której w tym roku tam iść ;-)
Cytować
0 #4 k. 2011-03-05 02:24
a nie łaska załatwić to wcześniej, a nie na ostatnią chwilę i narzekać jakie to straszliwe kolejki? :/
Cytować
0 #5 Iza 2011-03-05 23:13
k. ja tam nie narzekam. Gdybym mogła już dawno pit bym złożyła, ale niestety dopiero wczoraj dostałam od "pracodawcy" pita od niego i teraz się mogę rozliczyć.
A że są kolejki, to taki urok skarbówki w tym okresie :D
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.