W ramach zakończenia szkolenia strażaków podczas trzeciego i ostatniego etapu przygotowano pokazy dla społeczeństwa. Pokazy zaplanowano na 2 lipca, podczas pikniku myślachowickiego, jednak z braku pogody zostały przełożone.


Zderzenie dwóch samochodów i rowerzysty.


Po chwili na miejsce docierają dwie pierwsze jednostki.


W jednym z pojazdów kierowca został zakleszczony, strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu dostają się do wnętrza.


W tym samym czasie dwóch strażaków udziela pomocy rowerzyście.


Chwile później dojechały kolejne zastępy strażaków.


Pokaz zgromadził tłumy mieszkańców.


Po wyciągnięciu rannych, czerwony Fiat stanął w płomieniach.


Strażacy uczestniczący w projekcie z rąk burmistrza Trzebini, Stanisława Szczurka odebrali zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika.


W sobotnich pokazach brali udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Dulowej, Bolęcina, Myślachowic a także policjanci z Komendy w Trzebini.

We wcześniejszych etapach strażacy zdawali pisemny egzamin oraz przeszli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podczas ostatniego etapu sprawdzali umiejętności w praktyce.
- Strażacy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, po paru latach ochotnicy posiadają po kilka kursów – cieszy się Jacek Woch, prezes OSP w Myślachowicach.

- Jeszcze w tym roku chcemy złożyć projekt o dofinansowanie na kolejne kursy. Bardzo potrzebne są uprawnienia do kierowania ruchem, ponieważ bardzo często strażacy przyjeżdżają na miejsce wypadku jeszcze przed policją, potrzebujemy również więcej kierowców posiadających prawo jazdy kategorii C+E – mówi Jacek Woch.

Jacek Woch, sołtys Myślachowic i prezes OSP był jednym z pomysłodawców organizacji projektu. Całość kosztowała 49 730 zł, na projekt "Uratuj życie" uzyskano dofinansowanie unijne (Program Operacyjny Kapitał Ludzki).

Zobacz także: ćwiczenia podczas dnia dziecka w Myślachowicach.

fot. Łukasz Jeska

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.