Od maja linie J do Katowic i S do Sosnowca zastąpią nowe: 300 i 319. Ich trasa będzie się jednak kończyła w Jaworznie.

Z propozycją zastąpienia linii wyszło Jaworzno, które organizuje komunikację na tej trasie. Dzięki skróceniu trasy poszczególnych linii do Katowic będzie można dojechać szybciej. Dziś autobusy linii J czy S mają spore opóźnienia.
Linię J zastąpi nowa linia 300, która będzie jeździć na trasie Jaworzno Osiedle Stałe - Chrzanów Dworzec ZKKM przez: Jaworzno Centrum, Byczynę, osiedle Kąty. Z kolei linię S zastąpi linia 319. Będzie kursować od Jaworzna Osiedle Stałe do Chrzanowa Dworzec ZKKM przez: Jaworzno Centrum, Szpital, Wilkoszyn, Jeziorki, Koźmin, Balin. Pasażerowie, którzy będą chcieli jechać do Katowic dalej będą musieli przesiąść się w Jaworznie, w nowo budowanym centrum przesiadkowym.
Po wdrożeniu nowych rozkładów jazdy nie zmienią się ceny biletów okresowych na przejazdy z Chrzanowa do pozostałych miast w sieci PKM Sp. z o.o. w Jaworznie. Na przykład bilet 30-dniowy z Chrzanowa do Katowic wciąż kosztować będzie 96 zł (48 zł ulgowy).
Interesującą ofertę dla pasażerów stanowi bilet 24-godzinny dostępny u kierowcy autobusu w cenie 9,00 zł (4,50 zł ulgowy). Uprawnia on do podróżowania przez 24 godziny od chwili zakupu wszystkimi autobusami PKM Sp. z o.o. w Jaworznie, z dowolną liczbą przesiadek. W cenie tej można m.in. odbyć przesiadkową podróż z Chrzanowa do Katowic i z powrotem.

Uwagi do zmian prosimy kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt rozkładów jazdy linii ponadlokalnych

informacja UM Chrzanów

Komentarze   
0 #1 Iza 2010-04-26 22:38
Od 24 maja - tak pisze na stronie PKM Jaworzno
Cytować
0 #2 Xxx 2010-06-03 18:40
bardzo daremny pomysl:/
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.