×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 764

"To miasto wita wszystkich uśmiechem" - tak wczorajszego wieczoru poseł Tadeusz Arkit mówił o Libiążu. Tego dnia uśmiechów na twarzach mieszkańców nie zabrakło. Były gromkie brawa, przemowy, podziękowania i wreszcie życzenia świąteczne. O czym mowa? O spotkaniu opłatkowym na placu po byłym targowisku w Libiążu, które odbyło się po raz pierwszy.Wigilia połączona była z uroczystym poświęceniem placu i ulicy 1 Maja, których remont był pierwszym etapem rewitalizacji przestrzeni miejskiej w rejonie 1 Maja i Górniczej. Warto w tym miejscu przypomnieć, że rewitalizacja przestrzeni miejskiej w rejonie 1 Maja i Górniczej - głównych ulic miasta została dofinansowana z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Finansowe wsparcie, które wynosiło 2 miliony 700 tysięcy złotych, znacznie wspomogło dopełnić rozwój Libiąża i przyspieszyć jego modernizację.

W ten wyjątkowy dla Libiąża wieczór nie mogło zabraknąć znamienitych gości. Pojawił się Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa, który nie krył zadowolenia i podkreślał swą przynależność do tego miejsca. - Nie występuję tutaj jako marszałek, ale jako radny sejmiku, do którego przecież ludzie stąd, z Libiąża, Bobrku i okolic, mnie wybrali - mówił Sowa. Marszałek podkreślał też, że jest dumny, patrząc jak Libiąż się rozwija. Poseł Tadeusz Arki nawiązał zaś do słynnego już "Ronda w uśmiechem", który wita wjeżdżających do miasta. - Nasz uśmiech jest dla każdej osoby, której go brakuje, szczególnie w ten niezwykły czas, zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - mówił poseł.

Bożonarodzeniowe życzenia złożył też starosta powiatowy, Adam Potocki oraz gospodarz, burmistrz Jacek Latko, który dziękował wszystkim za wyrozumiałość, pomoc i ogromne wsparcie. Wśród gości pojawili się także wicestarosta, Maria Siuda, burmistrz Chełmka, Andrzej Saternus oraz burmistrz Alwerni - Jan Rychlik.

Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nowego placu przez proboszcza parafii pw Św. Barbary, księdza dziekana, Stanisława Pasternaka. Burmistrz Latko przyjął też Betlejemskie Światło Pokoju, które przekazali libiąscy harcerze. Wystąpił także chór "Canticorianie" pod przewodnictwem Piotra Ciuły. Na koniec mieszkańcy połamali się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Komentarze   
0 #1 zośka 2011-12-20 21:24
Banda kolesi oklaskiwała sie wzajemnie, bo nikogo normalnego taka szopka nie interesuje. Po ciemku żeby nie było widać dziadostwa odbyło sie przedstawienie. Zdjęcia to totalna porażka: kolesie, klakierzy i jakiś dziadek, który chciał coś powiedzieć ale mu nie pozwolili bo się bali, że może powiedzieć coś modrzejszego od nich.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.