Modernizacja ulicy 1 Maja w Libiążu jeszcze nie dobiegła końca. Modernizacją zajmuje się firma Eurovia Polska S. A. Remont, który rozpoczął się w lipcu planowo zakończyć miał się 28 października. Tak się jednak nie stało i Jacek Latko, burmistrz Libiąża nie tylko nie nałożył na wykonawcę żadnej kary, ale też przesunął termin wykonania do 20 listopada. Czym podyktowana była taka decyzja libiąskiego włodarza?

- To był gruntowny remont - tłumaczy Latko - Trzeba było wymienić sieć wodociągową i słupy energetyczne. To de facto opóźniło wejście firmy remontowej na teren budowy - mówi burmistrz.

Jacek Latko jest przekonany, że ulica będzie przejezdna już w najbliższy poniedziałek. Zapowiada, że 20 listopada to ostateczny termin i jeśli tym razem nie uda się wykonać prac, na firmę nałożona zostanie kara. Burmistrz jednak z optymizmem patrzy w przyszłość. Uważa, że te prace, które pozostały do wykonania to tylko kosmetyka.

- Położono już nakładkę asfaltową, powstają przejścia dla pieszych i trzeba jeszcze zamontować nowe lampy - wylicza burmistrz. Zapewnia jednocześnie, że mieszkańcy ulicy 1 Maja i prowadzący tam swą działalność gospodarczą przedsiębiorcy mogą już do swoich posesji dojeżdżać bez utrudnień.

Oficjalne otwarcie zmodernizowanej ulicy w centrum miasta już za trzy dni. Jeśli firma terminowo zakończy prace remontowe to od poniedziałku zmotoryzowani libiążanie znów będą mogli swobodnie poruszać się po mieście.


Tak jeszcze niedawno wyglądał plac przy ulicy 1 Maja.
fot. Arkadiusz Hadwiczak, Libiaz.eu

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.