Emeryci i renciści z Chrzanowa i okolicznych gmin mają niepowtarzalną okazję, by dowiedzieć się, jak podnieść swoje świadczenia i skorzystać z bezpłatnych konsultacji inpektorów chrzanowskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

26 października (wtorek) ZUS organizuje akcję informacyjną z okazji Dnia Seniora. Od godziny 11 do 13 można będzie także zupełnie za darmo zmierzyć sobie ciśnienie i skorzystać z porad lekarza. Planowana jest także specjalna prelekcja w sali konferencyjnej ZUS przy ulicy Oświęcimskiej w Chrzanowie. - O godzinie dziesiątej wyjaśnimy zainteresowanym mieszkańcom, na czym polega zawieszalność świadczeń emerytalno-rentowych - informuje Barbara Traczyk--Zawadzińska z chrzanowskie ZUS.

Dodaje, że omówione zostaną także warunki przyznawania świadczeń emerytalnych według nowych zasad, a także możliwości podniesienia świadczenia emerytalnego. Eksperci ZUS będą dyżurować także w inspektoratach w Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach w godzinach od 10 do 14. Odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

 

Źródło:

tekst.: Magdalena Balicka

fot. sxc.hu