Dworzec Kolejowy w Trzebini zmierza powoli w dobrym kierunku, aczkolwiek sporo jeszcze przed nim do zrobienia. Z zewnątrz dworzec PKP nie odstrasza już swoim wyglądem, przed nim pojawił się upragniony parking, który niedługo później został dodatkowo powiększony. A pasażerowie na miejscu mogą skorzystać już z biletomatów. Na plus zmienia się także bezpośrednie otoczenie dworca. Sklepikarze sami dbają o wygląd zewnętrzny lokali, by nie odstraszały. Naprzeciw przystanków autobusowych natomiast okazale prezentuje się odrestaurowany budynek, w którym mieści się „Rezydencja pod zegarem”.

W ostatnich tygodniach wykonano również remont ulicy prowadzącej w stronę dworca. Remont objął odcinek 150 metrów – od skrzyżowania drogi krajowej nr 79 Kraków – Katowice aż pod budynek dworca. Remont objął również pobocze – częściowo wyremontowano chodnik, wymieniono krawężniki i elementy wysepki dla pasażerów na przystankach.

Koszt prac wyniósł 220 tysięcy złotych. Prace zlecone przez Gminę Trzebinia wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Olkusza.

Co następne?

Od dzisiaj do 23 października obowiązuje objazd dalszej części ulicy Dworcowej w związku z budową ronda w rejonie dawnej Grevity i spółki Variant. O pracach można przeczytać na stronie UM Trzebinia.

 

Fragment nowej nawierzchni, po prawej Rezydencja pod zegarem.

fot. Robert Siwek, UM Trzebinia