Harcerki Związku Harcerstwa Polskiego i Ochotnicza Straż Pożarna założyli w Chrzanowie sztab "Szlachetnej Paczki". Organizują pomoc dla rejonu Ciężkowic i Turska. W imieniu sztabu prosimy o pomoc.

Polska niedawno walczyła z żywiołem, woda zalewała kolejne miasta m.in. Ciężkowice i Tursko obok Tarnowa. To właśnie rodziny z tego rejonu obejmują pomocą. Zalane domy, budynki gospodarcze, zniszczone mosty i drogi. Wiele rodzin straciło dorobek życia. Byli bezradni, patrzyli jak woda niszczy im to co najcenniejsze i modlili się aby cokolwiek udało się uratować. Tu chodzi o konkretne rodziny, konkretnych ludzi, którzy potrzebują Waszej pomocy. Prosimy otwórzcie serca na ich krzywdę, okażcie zrozumienie dla ich trudnej sytuacji, włączcie się całą rodziną w łańcuch pomocy poszkodowanym.

Akcję organizowana jest wspólnie z Harcerkami i OSP. W strażnicy na ul. Śląskiej 20 znajduję się magazyn, który jest czynny we wszystkie niedziele września i października od 9.00 do 15.00. Potrzeby są ogromne, każda rzecz jest na wagę złota, a wszystko po to, aby pomóc im się podnieść i zacząć nowy start:
- środki czystości
- ręczniki, pościel, koce
- materiały budowlane (cement, kleje, farby...)
- meble
- sprzęt RTV i AGD (lodówki, pralki, kuchenki, odkurzacze...)
- ubrania
- przybory szkolne i zabawki dla dzieci, itp.

informacja: UM Chrzanow