Od niedawna docierają do nas informacje o tym, że chrzanowski oddział Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego szykuje się do zmian. Nikt nie wie jednak, czego miałby one dotyczyć. Pojawiły się plotki, że na terenie ZLA przeprowadzany jest audyt. Niektórzy wysnuwali nawet dalej idące wnioski, że chodzi o przekształcenie zakładu w spółkę. Postanowiliśmy to sprawdzić.

W listopadzie rozpoczął się audyt zakładu. Potrwa pięć miesięcy. Robert Maciaszek, wiceburmistrz Chrzanowa, a jednocześnie przewodniczący Rady Społecznej ZLA nie zaprzecza, że takie przekształcenie jest możliwe, ale za wcześnie by mówić o zmianach.
- W każdym przedsiębiorstwie powinno się przeprowadzać audyty w celu sprawdzenia, czy wszystko prawidłowo działa, w jakim kierunku dalej iść - mówi Maciaszek. Dodaje też, że najlepiej byłoby wykonywać takie audyty we wszystkich publicznych zakładach. Nie wiadomo, czy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego zostanie przekształcony w spółkę, jednak burmistrz Maciaszek zaznacza, że 90 procent takich zakładów to spółki i podkreśla, że ewentualne zmiany będą wyłącznie w interesie mieszkańców.

O tym, co dla mieszkańców, tym samym pacjentów lecznicy, najlepsze wie zapewne Jacek Bojdoł, dyrektor chrzanowskiej placówki. Okazuje się jednak, że informacją o trwającym na terenie jego zakładu audycie jest wyraźnie zaskoczony.
- Z moich informacji wynika, że niczego takiego tutaj nie mamy. Nie wiem czego ten audyt miałby dotyczyć - zastanawia się Bojdoł.

Czy w chrzanowski ZLA trwa audyt, jaki jest jego cel? Czy ewentualnie jego wyniki wpłyną na dalsze funkcjonowanie lecznicy? I wreszcie czy sami pacjenci odczują zmiany na lepsze? Tego na chwilę obecną, jak widać, nie sposób ustalić.

Komentarze   
0 #1 tofu 2011-12-13 19:07
Ile rzeczy jeszcze pan "burmistrz" Maciaszek zepsuje nam w Chrzanowie ? Komunikację już poprawił dla naszego dobra, teraz zdrowie ?

ech szkoda że nie udało się przeskoczyć na wyższy stołek - może mniej by Pan mieszał na miejscu
Cytować
0 #2 Vivat 2011-12-13 21:24
tofu vel "siesta", czy jak wolisz - Stasiu, widać, że ostatnio jesteś bardzo aktywny na internecie... idą wybory na sołtysa, nie?
Cytować
0 #3 tofu 2011-12-14 19:42
akurat nie trafiłeś - totalnie nie bawię się w politykę na żadnym szczeblu - co nie zmienia faktu że zaczynam kontrolować co nasi włodarze robią z naszym miastem - bo to śmieszne że dla naszego dobra dostajemy za każdym razem nóż w plecy.
a no i napewno nie Stasiu .... ;-)
Cytować
0 #4 szepcik 2011-12-14 23:20
Ten temat to jedna wielka konfabulacyjka. ....
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.