Sprawdź, które drogi i ulice w Twoim mieście należy omijać 1 listopada.

W całym powiecie chrzanowskim nad bezpieczeństwem czuwać będzie 80 policjantów. Od wczoraj patrolują okolice cmentarzy, ale również osiedla mieszkaniowe.

Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy oraz piesi. W Chrzanowie na prowadzących na cmentarz ulicach Balińskiej i Marchettiego obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Policyjne patrole ustawiono przy wszystkich cmentarzach. W razie konieczności kierują ruchem, pouczają, a jeśli trzeba, karzą mandatami.

- Dotyczy to nie tylko kierowców - mówi Robert Matyasik, oficer prasowy komendy policji w Chrzanowie. - Piesi muszą się liczyć z tym, że jeśli wchodzą na jezdnię w miejscu niedozwolonym, oprócz pouczenia grozi im nawet 100 zł mandatu - dodaje Matyasik. Prosi wszystkich użytkowników dróg o rozsądek, stosowanie się do znaków i poleceń funcjonariuszy, właściwe parkowanie, używanie świateł do jazdy w dzień, trzeźwość za kółkiem oraz czujność.

- Na pewno pojawią się złodzieje - mówi Robert Matyasik. - Wychodząc z domu, dobrze jest poprosić sąsiada, by zerknął czasem na nasz dobytek. Nie zabierajmy z sobą wszystkich kart kredytowych i dokumentów, a jeśli już, nośmy je przy sobie, a nie w torebce pozostawionej w samochodzie lub nawet na grobie - dodaje rzecznik. Przypomina, że 31 października i 1 listopada w godz. od 8 do 22 obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów powyżej 12 ton z wyjątkiem autobusów.

Źródło:

tekst.: Magdalena Balicka
fot. Pudelek (Marcin Szala) /Wikipedia (licencja CC BY SA 3.0)